Wzorowa ściana

By on 03.01.2015 in Dekoracja

Wzorowa ściana

Planując drobną rearanżację wnętrza, do głowy może nam przyjść, że nie chcemy więcej oglądać gładkich ścian. Dobrym pomysłem jest zawieszenie kilku efektownych plakatów lub wysokiej jakości zdjęć. Jeszcze lepszym – stworzenie na ścianie prawdziwego dzieła sztuki własnoręcznie, za pomocą pędzla.

Co jednak zrobić w sytuacji, gdy pragniemy ściennego wzoru, a nie jesteśmy obdarzeni talentem plastycznym? Nic prostszego. W różnego rodzaju punktach sprzedaży zaopatrzyć możemy się w specjalne szablony, które pomogą naszej ścianie stać się niepowtarzalną. Gdy mamy trochę czasu, o wykonanie takiego szablonu możemy się pokusić nawet własnoręcznie.

Co byłoby nam potrzebne w takiej sytuacji? Kawałek sztywnego materiału na matrycę wzoru, ostry nożyk i sporo inwencji twórczej. Kiedy brak tej ostatniej, internetowe wyszukiwarki obrazów aż kipią od kształtów, które tylko czekają by ozdobić naszą nagą ścianę. Gdy jednak chcemy, by nasz wzór był jedyny i oryginalny należy stworzyć go własnoręcznie, bądź też z pomocą osoby obdarzonej talentami artystycznymi.

Takie dodatkowe elementy wystroju, choć czasami nie są pierwszą rzeczą, jaka rzuca się w oczy, potrafią bardzo dyskretnie nadać wnętrzu pożądany charakter. Są też świetnym dodatkiem dla dzieci, dla których pomoc rodzicom i samodzielne naniesienie wzoru na ścianę to nierzadko Everest marzeń. Właśnie do dziecięcych pokoi znajdziemy najwięcej szablonów – od gwiazdek czy chmurek, po bardziej skomplikowane.

Ściana we wzory, pod warunkiem że jest skomponowana ze smakiem, to świetny pomysł na ostatni szlif. Szlif nadający naszemu wnętrzu nastrój, dzięki któremu uśmiech zagości na naszej twarzy każdorazowo, gdy przekraczać będziemy próg mieszkania.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *