Nie tylko na ścianie, czyli ciekawe pomysły na wykorzystanie tapety

By on 13.03.2017 in Aranżacje

Nie tylko na ścianie, czyli ciekawe pomysły na wykorzystanie tapety

Tapety umożliwiają osiągnięcie fantastycznych efektów dekoracyjnych. Bogactwo wzorów i kolorów sprawia, że powierzchnia może zyskać wyjątkowy charakter. Jednak tapety sprawdzają się doskonale nie tylko w aranżacji ścian, ale również mebli oraz dekoracji. Sprawdź zatem, jak samodzielnie ozdobić wnętrze przy użyciu tapety ściennej.

Tapety są niezwykle praktycznym materiałem wykończeniowym – charakteryzuje je wytrzymałość, łatwy montaż i przede wszystkim dekoracyjny wygląd. Ich głównym przeznaczeniem jest wykańczanie ścian, ale sprawdzają się równie znakomicie także w innej roli. Natomiast jeśli zastanawiasz się, jak w inny sposób możesz wykończyć powierzchnie w swoich pomieszczeniach, zapoznaj się z tekstem: Modne wykończenia ścian – co wybrać?

Meble

cover-88034_1280

Zastanawiasz się jak odnowić starą szafkę lub komodę? Jeśli pomalowanie mebla farbą ci nie wystarczy, wykorzystaj w renowacji właśnie tapetę. Możesz ją przytwierdzić np. na zewnętrznej powierzchni np. na blacie – w takim przypadku warto dodatkowo zabezpieczyć krawędzie tapety np. za pomocą dodatkowych deseczek, z których powstanie ramka.

Innym sposobem jest przyklejenie tapety np. we wnętrzu przeszklonej witryny – w takim przypadku wzór będzie stanowił ciekawe tło dla półek oraz umieszczonych na nich przedmiotów. Tapeta będzie wyglądała też atrakcyjnie we wnętrzu szuflady.

Drzwi i schody

chair-902403_1280 (1)

Jeśli drzwi i schody w Twoim domu przestały ci się już podobać, a nie chcesz ponosić kosztów ich wymiany, możesz zdecydować się na samodzielną renowację. Fantastyczne efekty pozwoli Ci osiągnąć tapeta. Jak to zrobić? W przypadku schodów powierzchnię stopni oraz poręcze możesz pomalować białą farbą do podłóg – preparaty te doskonale kryją podłoże i nie ścierają się. Natomiast na podstopnicach możesz przykleić tapetę – geometryczny lub kwiatowy wzór będzie efektownie korespondował z bielą stopni i poręczy. Tak odnowione schody będą akcentem, który wprowadzi w mieszkaniu skandynawski klimat.

Podobnym sposobem możesz także nadać nowy wygląd starym drzwiom. Wystarczy pomalować je na ciekawy kolor, przykleić tapetę i wykonać ze sztukaterii dekoracyjną ramkę.

Jak jeszcze można wykorzystać tapety? Materiał będzie wyglądał doskonale na różnego rodzaju pudełkach, tacach drewnianych, a nawet doniczkach. Nie musisz przyklejać całego kawałka tapety, wystarczy nawet wyciąć zdobiący ją np. motyw kwiatowy. Za pomocą tapet możesz też ozdobić domek dla lalek swojego dziecka.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *