Usiądź pięknie i wygodnie, czyli najmodniejsze fotele do salonu

By on 26.05.2017 in Aranżacje

Usiądź pięknie i wygodnie, czyli najmodniejsze fotele do salonu

Klasyczny uszak, Chesterfield, a może model 366? Szukasz modnego fotela do salonu, dzięki któremu wnętrze będzie prezentować się znakomicie, a ty zyskasz komfortowe miejsce do wypoczynku? Postaw na jeden z designerskich modeli i przekonaj się, że fotel to jeden z najważniejszych mebli w każdym domu.

Komplet wypoczynkowy w salonie to nie tylko wygodna sofa. Doskonałym dodatkiem do niej jest fotel. To mebel stworzony z myślą o komfortowym wypoczynku, czy to podczas seansu ciekawego filmu czy podczas wieczoru spędzonego z książką w dłoni. Fotel może również efektownie urozmaicić stylizację wnętrza, dlatego jeśli szukasz takiego mebla do swojego pokoju dziennego, sprawdź jakie modele są obecnie najmodniejsze.

Klasyczny uszak

bedroom-1078887_1280

Jego nazwa pochodzi od charakterystycznie ukształtowanego oparcia, które tworzy uszy. Możesz na nich wygodnie wesprzeć głowę i komfortowo wypoczywać. Fotel uszak dostępny jest w wielu różnych wariantach, jednak jego forma jest klasyczna i nieskomplikowana. Będzie on zatem doskonale komponował się z różnymi aranżacjami wnętrz, niezależnie od wiodącej estetyki wykończenia.

Modne retro

Obecnie trwa moda na meble w stylu retro. Jednym z najpopularniejszych mebli tego typu jest fotel 366 według projektu Józefa Chierowskiego. Ten mebel o nieskomplikowanej formie, jest kwintesencją designu z lat 60. ubiegłego wieku. Jego forma jest lekka i zgrabna, ale zarazem intrygująca, a całość dopełnia fakt, że jest on szalenie wygodny. Model 366 można z powodzeniem kupić w okazyjnej cenie na targach staroci oraz aukcjach internetowych i samodzielnie odnowić, nadając nowy blask bukowej konstrukcji i tapicerowanemu siedzisku i oparciu.

Bardzo podobnym fotelem do wyżej opisanego, jest popularny Lisek, czyli model 300-190 projektu architekt Hanny Lis. Jego konstrukcja jest zbliżona do słynnego 366, jednak różni się układem nóżek i podłokietników. Tego typu fotele będą znakomitym uzupełnieniem salonów utrzymanych w stylu skandynawskim, retro czy nowoczesnym. Więcej o meblach w stylu retro przeczytasz na http://houseofsolutions.pl/meble-po-babci-czyli-design-z-lat-50-i-60-wraca-do-lask/

W angielskim stylu

armchair-2154715_1280

Klasyczny fotel Chesterfield to pikowany mebel, najczęściej wykonany ze skóry. Jego oparcie oaz podłokietniki znajdują się na tej samej wysokości i wywijając się na zewnątrz, tworzą efektową falę. Mebel ten kojarzony jest przede wszystkim ze stylem angielskim. Jest on elegancki i ponadczasowy i będzie idealnie pasował do nowocześnie urządzonych salonów.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *