Wykończenie przestrzeni nad blatem kuchennym – zrób to sam!

By on 26.08.2015 in Dekoracja

Wykończenie przestrzeni nad blatem kuchennym – zrób to sam!

Jeżeli tylko mamy chęci i odrobinę umiejętności, a zależy nam na tym, aby nasze wnętrza posiadały oryginalny, a przede wszystkim indywidualny charakter, powinniśmy jak najwięcej elementów ich wykończenia czy też wyposażenia wykonywać samodzielnie.

W dzisiejszym wpisie opowiemy o tym, jak w bardzo łatwy sposób wykonać aranżację przestrzeni znajdująca się nad blatem kuchennym, a pod bezpośrednio nad nimi zamontowanymi szafkami.

Możemy się założyć, że nie wszyscy zdają sobie sprawę, jak wiele możliwości mamy tu do dyspozycji. Najczęściej bowiem stosuje się tu po prostu płytki ceramiczne.

Oczywiście dają one bardzo estetyczny wygląd, a przy tym spełniają wszystkie funkcje, które spełnionymi być muszą w narażonym na wilgoć i bezpośrednie działanie wody pomieszczeniu takim jak kuchnia. Szczególnie zaś w przypadku, gdy ten odcinek ściany znajduje się również nad zlewozmywakiem.

Z gotowych materiałów, które po łatwym zamontowaniu czy nałożeniu możemy tu wykorzystać, należą poza płytkami, także płyty kamienne, tapety i ozdobne fototapety – oczywiście mogą to też być specjalne farby do kuchni, takie, jak tutaj http://www.castorama.pl/produkty/wykonczenie/malowanie/farby-wewnetrzne/farby-do-kuchni-i-lazienek.html. Te ostatnie z wymienionych robią ostatnio naprawdę niesamowitą furorę, a to z racji tego, że nie są zbyt drogie, a ich różnorodność wzorów i motywów, jakie przedstawiają jest naprawdę przeogromna. Absolutnie nie mielibyśmy większego problemu z dopasowaniem jednej konkretnej z nich, do nawet najbardziej ekstrawaganckiego projektu kuchni.

Jeżeli jednak chcemy być jeszcze bardziej kreatywni, a co więcej, bardzo lubimy sami wykonywać pewne rzeczy i spełniamy się podczas zajęć manualnych, proponujemy mozaikę. Możemy ją wykonać z bardzo różnych materiałów, a dodatkowo możemy je ze sobą mieszać, łączyć, dopasowywać kolorystycznie, lub według określonych wzorów.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *