Twórcze projektowanie kuchni

By on 08.09.2015 in Aranżacje, Dekoracja, Kolorystyka, Oświetlenie, Urządzanie

Twórcze projektowanie kuchni

Do życia dobrze podchodzić twórczo i z pasją. Pierwszym miejscem w którym warto się skutecznie wykazać jest dom. Tu większość rzeczy zależy od ciebie. Masz wpływ na dobór barw, odcieni, mebli, dodatków wyposażenia AGD, wszelkich materiałów itp.

 Jeżeli projektujesz wspólnie z drugą osobą pamiętaj, aby wziąć pod uwagę jej osobowość i zamiłowanie do danego stylu. Najważniejsze jest, aby każdy z domowników czuł się jak najlepiej. W ostateczności możesz zaproponować podział pomieszczeń. Część salonu przeznaczoną do oglądania TV zostaw swojemu partnerowi, a ty zajmij się projektowaniem kuchni. Pokój dziecięcy, łazienkę i sypialnie najlepiej jak urządzicie wspólnie.

Twoja nowa kuchnia nareszcie będzie wyglądać tak jak ta o której tyle marzyłaś. Przestronna, elegancka, nowoczesna z dodatkiem ciepłego klimatu płynącego z orientalnego drewnianego stołu i krzeseł który zakupiłaś podczas ostatniej podróży po Marokańskich straganach. Dzięki niemu chwile podczas wspólnych śniadań będą przypominać wam o tym pięknym kawałku świata i napełniać pozytywną energią na resztę dnia.

Duża kuchnia dobrze, aby miała wygodną wyspę wyposażona w dodatkowy blat i półki. Resztę niech zapełni dobrej jakości sprzed AGD, wysokogatunkowe meble i podłoga. Pamiętajmy, by odpowiednio wcześniej zapewnić dostęp do energii elektrycznej, montując w określonych miejscach gniazdka elektryczne.

Nowoczesne kuchnie lubią drewno. Nawet jego akcenty na fragmencie ściany czy drzwiczkach szafki, wprowadzają przytulność i wysoką jakość wykończenia. Drewno pięknie komponuje się z dużymi kaflami podłogowymi w ciemnych i grafitowych kolorach. Podobno każde drewno zdaje egzamin w kuchni, pod warunkiem, że jest dobrze zaimpregnowane i polakierowane wodoodpornym lakierem, czy emulsją wodną.

Pamiętaj że fronty do szafek możesz zaprojektować i zamówić sama wybierając w kolorach, strukturach, wzorach i grafice. Inspiracją mogą być Nowojorskie drapacze chmur, wenecki kanał Grande pełen pływających gondoli, stateczków i tramwajów wodnych, neogotycka wieża zegarowa Big Ben w Londynie, czy oddzielający Wielką Brytanię od Francji morski kanał La Manche itd. Zależy tylko od tego, jaki klimat Ci odpowiada. Nowoczesnej metropolii, czy bardziej paryskich kamienic na Montmartre, ulubionym miejscu artystycznej cyganerii

Od założenia, że otoczenie w którym żyjemy tworzymy sami powinniśmy zacząć każde twórcze projektowanie.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *