Relaks nad wodą – kompletujemy ekwipunek na weekend

By on 04.05.2015 in Akcesoria i Gadżety, Dodatki, Inne, Porady

Relaks nad wodą – kompletujemy ekwipunek na weekend

Nie musisz czekać na urlop, po to by odpocząć po ciężkim tygodniu. Skorzystaj z lata i wyjedź nad wodą. Dziś podpowiemy Ci, jakie rzeczy powinieneś zabrać ze sobą, aby wyjazd przebiegł komfortowo.

Przyczepa, – jeśli lubisz podróżować i masz odrobinę więcej pieniędzy, dlaczego nie zainwestujesz w dom na kółkach? Do wyboru jest wiele opcji – przyczepki i campery. Jest to idealna propozycja dla osób lubiących kontakt z naturą, lecz nie koniecznie chcących mieszkać w namiocie. W wyposażeniu przyczep zazwyczaj znajdują się szafki, łóżka a często także toalety, kuchenki gazowe a nawet prysznice i telewizory.

Namiot – znany od wieków sposób biwakowania. Namiot powinien być przede wszystkim wytrzymały. Grunt to trwałe mocowanie korpusu. Jest to niezbędne po to by móc spać spokojnie. Do zestawu powinien być także dołączony tropik oraz narzuta przeciwdeszczowa. Namiot to najtańsza opcja, tak, więc w zależności od zasobności portfela można wybrać z pośród wielu pozycji odznaczających się różnymi cechami takimi jak wielkość, kształt, waga itp.water-165219_1280

Meble turystyczne – planując wypad z rodziną zapewne pojawi się także konieczność zabrania jedzenia i przygotowania posiłków. W tym przypadku konieczne jest zakupienie mebli turystycznych. Najbardziej podstawowy z nich to stół i dwa krzesła. Stolik przyda się np. do przygotowania potraw na grilla (zobacz więcej). Meble powinny być funkcjonalne i możliwe do szybkiego rozłożenia a także spakowania. Dobrze by było gdyby mieściły się do szafy lub piwnicy, dzięki czemu nie będą zajmować miejsca poza sezonem.

Śpiwory – Kolejny ważny punkt na liście. Dzięki nim możemy w spokoju przespać całą noc pod gwiazdami. Wybierając śpiwór zwracamy uwagę na materiał wykonania oraz odporność na temperatury. Powinien być lekki i poręcznie pakowany, po to by nie trzeba go było składać przez 30 minut. Nowoczesne śpiwory wykonane są z przewiewnych i elastycznych materiałów, które można złożyć do minimalnych rozmiarów.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *