Pokój dziecięcy w stylu skandynawskim – jak go urządzić?

By on 05.09.2016 in Aranżacje

Pokój dziecięcy w stylu skandynawskim – jak go urządzić?

Styl skandynawski od kilku sezonów widzie prym w aranżacji wnętrz. Nic dziwnego – jasne i pełne naturalnych barw oraz eleganckich dodatków stylizacje, sprawdzają się znakomicie nie tylko w chłodnej Skandynawii. Jest to również doskonała recepta na wystrój pokoju dziecięcego. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci zaaranżować pokój twojej pociechy tak, aby nawiązywał do skandynawskiej stylistyki, a zarazem był przyjazny i przytulny dla malucha.

Wprawdzie aranżacja pokoju dziecięcego rządzi się swoimi prawami, jednak jeśli całe twoje mieszkanie jest urządzone w stylu skandynawskim, pokój dziecięcy również może być utrzymany w tej stylistyce. Wbrew pozorom skandynawska stylistyka nie oznacza chłodnych i nieprzytulnych wnętrz.

Biel ujarzmiona

girl-511880_1280-1

Najważniejszym wyznacznikiem stylu skandynawskiego jest biel. W takim kolorze utrzymane są ściany, posadzki, meble oraz dodatki. Jasna podłoga we wnętrzu oraz ściany będą dobijały światło, dzięki czemu pokój Twojej pociechy będzie wydawał się przestronniejszy i bardziej optymistyczny. Z kolei jasne meble nie przytłoczą wnętrza. Jednak aby pomieszczenie było przytulne, biel należy ujarzmić. W pokoju dziecięcym najlepiej w tej roli sprawdzą się zabawki oraz dekoracyjne tekstylia.

Skandynawowie szczególnie upodobali sobie zabawki z naturalnego drewna. Dziecięca kuchnia, klocki czy drewniane lalki z pewnością dodadzą wnętrzu ciepła i uroku. Kolejnym elementem, który ociepli aranżację są tekstylia. Bardzo ważne, aby utrzymane były w spójnej kolorystyce. Ze skandynawską bielą doskonale komponować się będzie kolor miętowy, musztardowy oraz szary. Co więcej łącząc te barwy stworzysz uniwersalną stylizację, która będzie pasowała zarówno do pokoju chłopca, jak i dziewczynki.

Meble

W kwestii wyboru mebli, które staną w pomieszczeniach urządzonych w stylu skandynawskim panuje duża dowolność. Dlatego możesz postawić zarówno na nowoczesne meble o nieskomplikowanej formie, jak i odnowić stare. Mogą mieć one barwę naturalnego drewna lub białą.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *