Oprawy sufitowe – prosty sposób na piękne oświetlenie wnętrza

By on 21.10.2015 in Aranżacje, Dodatki, Oświetlenie, Porady, Urządzanie

Oprawy sufitowe – prosty sposób na piękne oświetlenie wnętrza

Każde pomieszczenie w naszym domu wymaga odpowiedniego oświetlenia, które nie tylko będzie dawało dobre światło, ale też ciekawie się prezentowało. Jeśli chcemy stworzyć wyjątkową, a zarazem funkcjonalną kompozycję oświetleniową, zdecydujmy się na zamontowanie opraw sufitowych, które mają bardzo szerokie zastosowanie.

Gdzie stosować lampy stropowe?

Lampy stropowe są szczególnie popularne w kuchniach i łazienkach, a także przy sufitach wielopoziomowych. Oprawy sufitowe dostępne są przede wszystkim w wersjach nowoczesnych, o prostym, okrągłym lub kwadratowym kształcie.

Lampy stropowe w kuchniach możemy zamontować między innymi nad blatami, gdzie będą dawały dobrej jakości, jasne światło, zapewniające optymalny komfort nawet przy kilkugodzinnej pracy. Lampy stropowe są  świetnym rozwiązaniem również w łazience, gdzie zainstalowane nad blatem czy lustrem gwarantują właściwe oświetlenie wnętrza.

Jakie oprawy sufitowe wybrać?

Oprawy sufitowe przybierają najróżniejsze formy i kształty, więc ich wybór zależy w głównej mierze od efektu, jaki chcemy osiągnąć. Bardzo dużą popularnością cieszą się uniwersalne modele okrągłe z chromoniklowaną oprawą i mlecznym szkłem. To propozycja idealna właściwie do każdego nowocześnie urządzonego pomieszczenia.

Ciekawą alternatywą są wykonane z tych samych materiałów kwadratowe oprawy sufitowe, których efektowny design będzie doskonałym uzupełnieniem wszystkich innowacyjnych aranżacji.

Coraz większe zainteresowanie wzbudzają także modele o nieregularnym kształcie z ruchomą oprawką. To rozwiązanie pozwala skierować strumień światła w dowolnie wybrany punkt, przez co świetnie sprawdza się zwłaszcza nad lustrem.

W sklepach nie brakuje również opraw sufitowych w stylu glamour, bogato zdobionych kryształem transparentnym. Taki model z powodzeniem możemy zamontować w sypialni, jadalni lub pokoju dziennym.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *