Najważniejsze trendy w dekoracji okien

By on 26.08.2016 in Aranżacje

Najważniejsze trendy w dekoracji okien

Firany i zasłony służą nie tylko zasłanianiu okien oraz sterowaniu światłem dziennym wpadającym do wnętrza. Kompozycja tkanin ma również ogromny wpływ na estetykę całego mieszkania. Dekoracja okna może nadać pomieszczeniu przytulny charakter, podkreślić jego elegancki wygląd, a nawet optycznie powiększyć wnętrze. Oto najważniejsze trendy w dekoracji okien, które na stałe weszły do wnętrzarskiej mody.

Elegancja i minimalizm

Niezwykle efektownym krokiem aranżacyjnym jest zamontowanie karnisza na suficie, zamiast na ścianie bezpośrednio nad wnęką okienną. Firany lub zasłony sięgające od sufitu do podłogi sprawią, ze pomieszczenie będzie się wydawało wyższe, przez co optycznie się zwiększy. Ponadto w ten sposób nadamy mieszkaniu elegancki charakter. W pokoju dziennym czy sypialni tkanina nie musi być idealnie dopasowana do wysokości pomieszczeń – materiał może luźno opadać na podłogę, co dodatkowo przyczyni się do tego, że będzie się on układał w efektowne fałdy.

urządzanie salonu

Delikatne i naturalne tkaniny

Len w kolorach ziemi, zwiewna organza, woal czy muślin – te delikatne tkaniny sprawdzą się znakomicie w każdym wnętrzu. Dodadzą aranżacji lekkości i nie będą przytłaczać wnętrza w przeciwieństwie do ciężkich i mięsistych materiałów. Kolorystycznie prym wiodą szarości, biel, jasne beże i inne naturalne barwy.

Funkcjonalne połączenie

kobieca sypialnia

Jak już wspomniano, dekoracja okienna ma charakter ozdobny, ale również praktyczny. Dlatego wnętrzarska moda pełna jest również funkcjonalnych rozwiązań. Przykładem takiego modnego i praktycznego zestawienia jest połączenie w aranżacji okiennej zasłon oraz rolety. Te pierwsze pełnią przede wszystkim funkcję dekoracyjną – tkanina zawieszona na karniszu nadaje pomieszczeniom przytulności, a rolety pozwalają skutecznie zaciemnić wnętrze. O tym, jak łączyć rolety i zasłony można przeczytać na http://asiscrapki.com.pl/wordpress/2016/08/ubieramy-okna-czyli-firany-zaslony-wybrac/

Efektowne upięcia

Prostotę gładkich tkanin w naturalnych odcieniach można przełamać efektownymi upięciami materiału. Firany i zasłony ciekawie marszczone i zebrane z boku tworzą kompozycję, która urozmaica stylizację całego wnętrza.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *