Najlepsze meble łazienkowe do naszej łazienki

By on 12.12.2016 in Porady

Najlepsze meble łazienkowe do naszej łazienki

Meble łazienkowe powinny łączyć w sobie funkcjonalność i estetykę. Które z nich zdecydowanie warto mieć w swojej łazience? O czym należy pamiętać?

Dobieramy armaturę

Urządzając łazienkę najpierw należy zadbać o armaturę, gdyż to po jej rozlokowaniu wiemy, ile mamy miejsca do zagospodarowania. Dokładne pomiary podpowiedzą nam, w jak duże meble możemy zainwestować (pozostając w zgodzie z metrażem łazienki). Warto wybierać meble z jednej kolekcji, co pomoże utrzymać spójność aranżacji.

Jeśli jednak decydujemy się na meble łazienkowe pochodzące od różnych producentów, warto dobrać je tak by kolorystycznie i stylistycznie do siebie pasowały. Jeśli chodzi o materiał wykonania, obecnie na rynku znajdziemy meble wykonane z przeróżnych materiałów – drewna, szkła czy metalu – tak by każdy znalazł coś dla siebie.

pexels-photo-10

Które meble warto mieć w swojej łazience?

Na pewno przydadzą się szafki łazienkowe. Wśród nich na szczególną uwagę zasługuje szafka pod umywalkę. Doskonale współgra ona z armaturą, pozwoli też na przechowanie potrzebnych w łazience środków czystości. Warto również pomyśleć nad szafkami wiszącymi lub stojącymi. Mogą być one wyposażone w otwierane drzwiczki i półki lub system szuflad. Dzięki nim wszystkie niezbędne przedmioty i kosmetyki będą w zasięgu ręki, jednocześnie nie zagracając łazienki. A po więcej inspiracji zajrzyj także tu: http://starepianino.blogspot.com/2017/01/meble-azienkowe-do-maego-poieszczenia.html

A może słupki?

Innym przydatnym meblem stanowiącym uzupełnienie szafek łazienkowych są słupki. Mają one różne wysokości, a większość z nich przykręcanych jest bezpośrednio do ściany, co zapewnia większe bezpieczeństwo. W słupkach często znajduje się kosz na pranie, który jest praktycznym dodatkiem, który warto mieć w swojej łazience.

Jeśli powierzchnia naszej łazienki jest jednak ograniczona zamiast słupków, możemy pomyśleć nad półkami, które skupią w jednym miejscu najpotrzebniejsze przybory toaletowe oraz zapewnią do nich swobodny dostęp. Wspaniałym pomysłem jest również półka pod prysznic, która ułatwi i usprawni każdą kąpiel.

Dodatki

Oprócz mebli warto zainwestować również w odpowiednie dodatki, takie jak wspomniany już kosz na bieliznę, odpowiedni grzejnik, który może pełnić funkcję suszarki na ręczniki, duże lustro, odpowiednie oświetlenie i funkcjonalne tekstylia, takie jak dywaniki łazienkowe chroniące przed zimnem i poślizgiem.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *