Kiedy kabina prysznicowa z brodzikiem to dobry pomysł?

By on 24.12.2016 in Porady

Kiedy kabina prysznicowa z brodzikiem to dobry pomysł?

Kabina prysznicowa to doskonałe rozwiązanie dla posiadaczy małej łazienki i tych, którzy cenią sobie oszczędność wody i pieniędzy. W połączeniu z odpowiednio dobranym brodzikiem może zapewnić komfortowe i funkcjonalne miejsce kąpielowe.

Wiele modeli

Obecnie na rynku znajdziemy wiele modeli brodzików zarówno wysokich, jak i niskich. Wybierając jeden z nich, należy pamiętać o estetyce – by doskonale pasował do naszej kabiny prysznicowej. Najlepiej, gdy zarówno kabina, jak i brodzik pochodzą od tego samego wykonawcy. Zaletą niskich modeli jest prostota i elegancja oraz niska cena.

Brodziki tego typu dodatkowo są łatwe w czyszczeniu oraz zapewniają szybkie odparowanie wody. Doskonale nadadzą się do małych łazienek, w których większy brodzik sprawiałby przytłaczające wrażenie.

Prysznic z większym brodzikiem?

Kiedy dobrym pomysłem jest prysznic z większym brodzikiem? Wszystko zależy od tego, kto z prysznica ma korzystać. Wysoki brodzik to doskonałe rozwiązanie dla rodzin z małymi dziećmi. Model ten może służyć jako wanna dla maluchów. Brodziki z wyprofilowanym siedzeniem to również doskonały pomysł dla osób starszych, które miałyby trudność z wchodzeniem do wanny. Ponadto wyprofilowane siedzisko może posłużyć jako miejsce relaksu pośród strumieni wody lub spełniać funkcję półki na kosmetyki. Wysoki brodzik to również miejsce, w którym można namoczyć pranie lub bez problemu wykąpać czworonożnego pupila. Chcesz wiedzieć więcej? Zobacz tu.

shower-faucet-1296208_960_720

Najważniejsze informacje

Podsumowując – niski brodzik zapewni estetykę i zadowoli minimalistów, będzie też łatwy w czyszczeniu i funkcjonalny. Z kolei wysoki brodzik do kabiny prysznicowej, to opcja dla rodzin z małymi dziećmi i osobami starszymi, swoiste połączenie prysznica i wanny. W żadnym wypadku nie należy zapominać o dopasowaniu tego elementu do kabiny prysznicowej. Ma on być bowiem zarówno ładnym dopełnieniem aranżacji, jak i elementem całkowicie funkcjonalnym, który uczyni łazienkę przyjazną domownikom.

Wybierając więc kabinę prysznicową, warto rozpatrzyć wszystkie opcje, biorąc pod uwagę komfort przyszłych jej użytkowników. Tym bardziej że obecnie komplet kabin prysznicowych i brodzików można kupić w rozsądnych cenach.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *