Jakie oświetlenie do dużego salonu?

By on 14.12.2014 in Oświetlenie

Jakie oświetlenie do dużego salonu?

Duży salon to ogromny plus – więcej przestrzeni, więcej możliwości aranżacji i ogólnie większa frajda dla wszystkich domowników. Duży salon to jednak większy kłopot z kilkoma kwestiami, na przykład oświetleniowymi. Zwykle, w przypadku salonu mającego 30 metrów kwadratowych i więcej, jedna lampa nie wystarczy.

I tu właśnie tkwi szkopuł. Duży salon należy w taki sposób zaaranżować, aby oświetlić go maksymalnie. Co prawda, wiele zależy od położenia okien 0d – strony południowej zawsze jest najjaśniej, gdyż to właśnie tam słońce świeci najdłużej i daje maksymalnie najwięcej światła.

Mimo tego, należy się zastanowić nad systemem oświetlenia takiego salonu. Całkowitą podstawą jest lampa sufitowe – najlepiej na samym środku pomieszczenia. Najczęściej jednak wymaga ona oświetlenia dodatkowego. Bardzo praktycznym rozwiązaniem mogą być lampy ścienne, które można dobrać indywidualnie w zależności do konkretnej aranżacji wnętrza. Obecnie jest ich na rynku mnóstwo i wszystkie, poza aspektem praktycznym, dobrze się też prezentują.

Dodatkowym oświetleniem, które w salonie doskonale się spisze, są lampy stojące. Będą się świetnie komponować na przykład w kąciku do czytania, obok fotelu. Dodatkowo, dodadzą całemu wnętrzu uroku.

Jednym z pomysłów na oświetlenie salonu jest też zamontowanie lamp w zestawie mebli. W salonie najczęściej znajduje się niewielka szafa, stolik pod telewizor i inne szafki – jeśli są one stylowym kompletem – bardzo dobrze będą się prezentować z dodatkowymi lampkami pod nimi lub obok nich.

Jak widać, pomysłów i propozycji jest wiele – nie należy jednak tego zaniedbywać, gdyż nie ma nic gorszego, niż źle oświetlone pomieszczenie, w którym przecież spędza się dużo czasu – to nie tylko niezdrowe, ale i również niewygodne.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *