Jakie lampki na choinkę wybrać?

By on 15.11.2016 in Dekoracja

Jakie lampki na choinkę wybrać?

Lampki choinkowe wprowadzają prawdziwie świąteczny nastrój, trudno wyobrazić sobie, że mogłoby ich zabraknąć podczas tych pięknych dni. Jakie jednak wybrać, by faktycznie tworzyły niezwykłą atmosferę, ale także, by były trwałe?

Jak święta, to lampki na choinkę

Lampki choinkowe to świąteczna tradycja, towarzyszą nam bowiem od stuleci. Dawniej jednak zamiast lampek były świeczki, które jak nietrudno zgadnąć, były dość niebezpieczne. Ryzyko pożaru było naprawdę duże, gdyż chwila nieuwagi, a od jednej świeczki mógł powstać wielki, dramatyczny pożar. Dzisiaj nie ma takiego ryzyka, a ponadto mamy wielki wybór różnych światełek, które mogą być wykorzystywane wewnątrz, jak i na zewnątrz.

Warto jednak pamiętać o dwóch najważniejszych zasadach zakładania lampek choinkowych. Przede wszystkim należy je zakładać od góry, na choince, która jeszcze nie jest ubrana. Jeśli zdecydujemy się na zakładanie lampek od dołu, to ryzykujemy źle dobraną proporcją: zbyt duża ilość światełek na dole, zbyt mała u góry.

Jak dobrać lampki?

Dzisiaj lampki są całkowicie bezpieczne, a do wyboru są jednokolorowe i wielokolorowe. Musimy je dopasować do własnych upodobań, ale zasada jest taka, że warto je dobrać kolorystycznie do bombek na choince lub wystroju mieszkania. To raczej logiczne, ale czasami można o tym zapomnieć. Bardzo ważne, aby przed zakupem sprawdzić, czy lampki mają odpowiednie atesty. Znajdziemy je na opakowaniu. Nigdy nie kupujmy lampek z niepewnego źródła. Więcej pod linkiem http://kb.pl/teksty/2016/11/30/lampki-choinkowe-nie-tylko-od-swieta-jakie-dekoracje-mozna-z-nich-stworzyc/.

pexels-photo-225251

Lampki LED

Obecnie są bardzo duże możliwości, czego potwierdzeniem są lampki choinkowe z diodami LED. Świecą światłem ciepłem, mają liczne zalety, wśród których najważniejsze to trwałość i energooszczędność. Takie lampki mogą mieć interesujący kształt, co na pewno stanowi dodatkową ozdobę choinki. Nie muszą się jednak martwić wielbiciele klasyki, bo dla nich dostępne są standardowe, klasyczne rodzaje.

Tak dobrane lampki choinkowe na pewno sprawdzą się na każdej choince, będą podkreślały ten wspaniały, rodzinny czas.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *