Jakie gatunki iglaków nadają się na świąteczne drzewko?

By on 20.11.2016 in Porady

Jakie gatunki iglaków nadają się na świąteczne drzewko?

Niektórym zdaje się, że choinka na święta, to po prostu zwykły iglak, nad którego wyborem nie ma się co długo zastanawiać. Takie drzewko ma być po prostu ładne, czyli musi się w miarę równomiernie rozrastać oraz być gęste. Takie podejście to błąd, ponieważ mamy różne gatunki iglaków, które charakteryzują się innymi cechami. Jaki gatunek będzie najlepszy?

Choinka o wielu zaletach

Jednym z ładniejszych drzewek będzie jodła kaukaska. Na pewno nie należy do najtańszych, jednak prezentuje się naprawdę doskonale. Ma ładny kształt i jest dość gęsta. Dużą jej zaletą jest to, że nie gubi igieł, co na pewno ucieszy osoby, dla jakich zmorą jest ciągłe ich odkurzanie, kiedy chcemy cieszyć się tym zielonym drzewkiem jeszcze przez jakiś czas po świętach. Ma ona jednak również minus, a mianowicie nie pachnie. A przecież to właśnie z tego powodu wiele osób decyduje się na żywą choinkę w domu.

Które drzewko kupimy w przystępnej cenie?

Gdy najważniejszym kryterium jest niska cena, to świerk pospolity na pewno wypada tutaj świetnie. Jego kolor jest ciemniejszy niż wspomnianej wyżej jodły. Natomiast nie jest on bardzo gęsty. Gałęzie świerku są dość rzadkie oraz cienkie i bardzo szybko zaczyna on gubić igły. Dlatego niekoniecznie będzie to dobry wybór, gdy chcemy, by choinka postała w domu dłużej. Jednak zapach, jaki wydziela, nierozerwalnie kojarzy się ze świętami. Dlatego wiele osób decyduje się na taki świerk nie tylko ze względu na niską cenę, ale i jego piękny zapach.

pexels-photo-29543

Iglak o wyjątkowej urodzie

Srebrne świerki są coraz bardziej popularne. Prezentują się zjawiskowo i tak naprawdę nie trzeba ich jakoś bardzo dekorować, aby robiły świetny efekt. Ich srebrny, wpadający czasem w niebieski kolor, będzie wspaniałą świąteczną dekoracją. Ten rodzaj świerka nie gubi igieł tak szybko, jak świerk opisany powyżej. Posiada ładne i gęste gałęzie. Jednak nie ma tak intensywnego zapachu, jak klasyczny świerk, a do tego na pewno trudno go spotkać na standardowych stoiskach z choinkami. Więcej ciekawych informacji znajdziesz w tym miejscu.

Powyższe rodzaje iglaków są tymi wykorzystywanymi najchętniej, jednak oczywiście nie są jedynymi. Na przykład zdarzają się drzewka świąteczne z sosny, choć nie dzieje się to tak często. Sosna bowiem ma dość długie igły i nie jest aż tak gęsta. Jednak trzeba powiedzieć, że gdy chodzi o choinkę, to dużą rolę odgrywają tu dekoracje. Dlatego, jeśli tylko ładnie przyozdobimy takie drzewko, to efekt będzie naprawdę fajny.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *