Jaki basen do ogrodu wybrać?

By on 04.12.2015 in Aranżacje, Ogród, Porady

Jaki basen do ogrodu wybrać?

Jeszcze kilkanaście lat temu własny basen w ogrodzie był synonimem luksusu i wyznacznikiem wysokiego statusu. Obecnie różnorodność oferty basenów ogrodowych i duża rozpiętość cenowa poszczególnych modeli sprawiają, że są one dostępne właściwie dla każdego.

Wiele osób, które chcą zaoszczędzić czas i pieniądze oraz uniknąć dopełnienia różnych formalności, decyduje się na zakup basenu przenośnego. Współczesne baseny tego typu nadają się zarówno do relaksu w wodzie, jak i aktywnego pływania. Tylko jaki model najlepiej wybrać?

Baseny dmuchane

Basen dmuchany to najprostsza i najtańsza konstrukcja. Zazwyczaj są one dość małe, dlatego są świetnym rozwiązaniem dla małych dzieci. Warto jednak zwrócić uwagę, że ten model basenu charakteryzuje najmniejsza trwałość, a ponadto nie sprawdzi się on przy większej liczbie osób.

Baseny rozporowe

Basen rozporowy, w odróżnieniu od basenu dmuchanego, jest pojemniejszy i bardziej wytrzymały. Niektóre z nich są naprawdę głębokie, dzięki czemu można w nich pływać lub nawet nurkować. Do większych modeli dodawane są specjalne gotowe drabinki.

Baseny rozporowe wykonywane są między innymi z poliestru i PCV, przez co cechuje je wysoka trwałość i możliwość użytkowania przez co najmniej kilka lat.

Baseny stelażowe

Baseny stelażowe są największe, najbardziej wytrzymałe, a jednocześnie również najdroższymi modelami basenów ogrodowych. Mogą pomieścić nawet do kilku lub kilkunastu osób i nadają się do samodzielnego pływania. Co więcej, dobrej jakości basen stelażowy może nam służyć przez kilkanaście lat.

Baseny stelażowe zbudowane są ze ścianek usztywnianych metalową konstrukcją, czyli stelażem, oraz z wypełnienia PCV. Ich wadą może być jednak stosunkowo długi czas rozkładania.

Baseny drewniane

To rozwiązanie będzie idealne dla osób, którym zależy, by basen był uzupełnieniem aranżacji ogrodu, a nie jej wyróżniającym się elementem. Baseny drewniane to najczęściej modele stelażowe, które na zewnątrz zostały wykończone materiałami imitującymi drewno.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *