Garderoba w domu – dobry pomysł!

By on 14.12.2016 in Porady

Garderoba w domu – dobry pomysł!

Może się zdarzyć, że zabraknie nam miejsca na ubrania, a przecież nie chcemy mieć bałaganu w domu, co więc z tym zrobić? Doskonałym pomysłem, na który każdy sobie może pozwolić, jest stworzenie garderoby. Mamy tak naprawdę wiele możliwości, by taką zrobić. Można zakupić po prostu kilka wieszaków na kółkach, zamiast szuflad zaś dokupić składane półeczki. Co jednak jak nie mamy zbyt wiele miejsca na ustawienie wieszaków?

Co pod sufitem?

Najlepiej w takiej sytuacji zbudować garderobę i wykorzystać do tego celu całą wysokość mieszkania. Zacznijmy od zawieszenia rurek pod sufitem. Będziemy tam wieszać ubrania, z których nie korzystamy zbyt często. Dobrze jak je jakoś schowamy, by się nie kurzyły.

Dobre do tego są plastikowe pokrowce, tak samo jako worki, takie same jak odbieramy ubrania z pralni. Jak ściągać i zawieszać tam takie ubrania? Bardzo pomocny jest do tego kijek ze specjalnym uchwytem, który kupimy w każdym sklepie z artykułami wyposażenia wnętrz.

fashion-clothes-hanger-clothes-rack-clothing

Co jak nie mamy wysokiego sufitu?

W większości jednak domów może nie być możliwości, by tak wysoko zawiesić wieszaki. W tej sytuacji zamiast tego stwórzmy tam półki, a wieszaki niech znajdą się niżej. W zależności od tego, jakie mamy możliwości, możemy zdecydować się na jeden rząd półek, dwa lub nawet trzy. Wszystko zależy, jak wiele miejsca możemy na to przeznaczyć.

Tak samo musimy pomyśleć, jak mają być szerokie te półki; czy lepiej by było więcej przegródek, czy wolimy, aby były po prostu szerokie? Wszystko zależy od naszych potrzeb i preferencji. Zainteresowany? Sprawdź też tutaj.

Co na dole?

Tak jak wspomnieliśmy wcześniej – jeśli nie mamy wysokiego sufitu, to nie zawiesimy tam wieszaków lepiej zdecydować się na wybudowanie tam półek. Miejsce na wieszaki będzie na dole, czyli jak w normalnej szafie. Jednocześnie na samym dole powinniśmy znaleźć miejsce na buty. To także doskonałe miejsce, by zmieścić tam inne rzeczy, które nie mają swojego miejsca w domu. Oczywiście zależne jest to od tego, jak wiele miejsca możemy na to przeznaczyć.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *