Czym ozdobić łazienkę?

By on 04.12.2014 in Dekoracja

Czym ozdobić łazienkę?

Często zastanawiamy się, czy musimy rezygnować z ciekawego designu wnętrza na rzecz użyteczności. Ten dylemat jest szczególnie dobrze znany osobom, które stają przed zadaniem urządzenia niewielkiego pomieszczenia, takiego jak domowa toaleta.

Śpieszymy z odpowiedzią – nie jest na szczęście tak, że decydując się na praktyczność musimy zadowolić się produktem niespecjalnie atrakcyjnym wizualnie. Nawet najmniejsze wnętrza można wyposażyć w cieszące oko szczegóły. Bardzo dużo zależy zaś od naszej pomysłowości i odwagi.

Jednym z pomysłów jest aranżacja ozdobami lustrzanymi. Bardzo atrakcyjna wizualnie, jednocześnie powiększy optycznie mniejsze pomieszczenia. Jedynym problemem może  być dość uciążliwa pielęgnacja, ale i na to są sposoby. Przykładowo, problem osadzającej się pary wodnej na tafli lustra możemy wyeliminować, montując na tylnej ściance filię grzewczą. Z kolei tak w mniejszych, jak i większych łazienkach sprawdzają się mozaiki ścienne. Obecnie modne są grafiki na płytkach, chociaż tradycjonaliści również powinni znaleźć coś dla siebie. Niezłym pomysłem jest także połączenie wzorów ściennych z elementami szklanymi.
Ozdobne płytki ścienne

By nadać łazience efektowny szlif, przemyśleć możemy kwestię podświetlenia kantów. Taśmy ledowe zamontowane przy wannie, umywalce czy też nad lustrem mogą ukazać wnętrze w całkowicie nowej odsłonie. Pasują do wystroju nieco bardziej nowoczesnego, chociaż ciekawe akcenty świetlne dodadzą uroku nawet wnętrzom zaaranżowanym w stylu retro. Triumfalnie wracają zaś do łask fototapety. Dla osób chcących nadać łazience konkretny charakter to rozwiązanie idealne. Łatwe w dalszej eksploatacji, potrafią w fantastyczny sposób sprawić, że w swojej własnej, domowej toaletce będziemy czuć się jak na hiszpańskiej prowincji, w której zakochaliśmy się podczas ostatnich wakacji.

Wartym przemyślenia pomysłem może być także zawieszenie obrazu. Jest to jednak rozwiązanie przeznaczone dla właścicieli dobrze wentylowanych pomieszczeń, ponieważ wilgoć może zniszczyć nawet najlepiej zabezpieczone płótno. Innym pozostaje zabawa kolorem ścian, nasyceniem barw czy też ściennym, ręcznie wykonanym wzorem.

Kluczem jest jednak dobranie sposobu dekoracji do możliwości techniczno-organizacyjnych w pomieszczeniu. Do każdego wnętrza możemy dobrać parę spersonalizowanych elementów, które będą cieszyć nie tylko oko, ale i duszę. A przy okazji pozostawić wnętrze nad wyraz praktycznym.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *