Czy wiesz, czym wyróżnia się lodówka side by side?

By on 14.12.2015 in Pielęgnacja

Czy wiesz, czym wyróżnia się lodówka side by side?

Na rynku znajdziemy wiele różnych typów lodówek, które różnią się między sobą szczegółami bądź całkiem istotnymi kwestiami. Jeżeli nasza kuchnia urządzona jest w stylu nowoczesnym lub minimalistycznym, ciekawym rozwiązaniem może okazać się zakupienie lodówki side by side. Zobacz, czym różni się ona od tradycyjnych modeli.

Lodówka podzielona pionowo

Lodówka typu side by side jest podzielona pionowo na dwie części, z osobnymi drzwiczkami; zazwyczaj za lewymi drzwiami znajduje się zamrażarka, a za prawymi lodówka, a dokładniej komora chłodząca. Istnieje wiele różnych modeli – w niektórych z nich lewa część jest mniejsza od prawej, w innych zaś jest odwrotnie, bądź też komory są równej wielkości. Wszystko zależy od potrzeb konkretnego użytkownika.

Gdzie sprawdzi się lodówka side by side?

Zastanawiasz się nad zakupem lodówki do wąskiego wnętrza? W takiej sytuacji urządzenie side by side może być dobrym rozwiązaniem – krótkie drzwi ułatwiają codzienne funkcjonowanie. Taka lodówka spodoba się osobom ceniącym sobie przejrzystość i porządek: jego utrzymywaniu sprzyja sama konstrukcja, a także duża ilość półek na drzwiach. Musimy jednak pamiętać, że półeczki są dosyć wąskie; możemy jednak wybrać model z szerszą komorą chłodzącą, a węższą zamrażarką. Lodówka side by side sprawdzi się też w przypadku osób często urządzających w domu imprezy – ze względu na możliwość wyboru modelu np. z kostkarką do lodu.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Wybierając lodówkę side by side, przede wszystkim bierzemy pod uwagę jej wymiary oraz pojemność (standardowa pojemność to 500-600 litrów). Niestety – pewnym minusem tego urządzenia jest pobieranie sporej ilości prądu. Dlatego powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na klasę energetyczną konkretnego modelu. Warto też sprawdzić, czy model posiada dodatkowe funkcje np. kostkarkę do lodu lub dyspenser wody.

Zastanawiając się nad zakupem nowoczesnej lodówki, warto porównać między sobą poszczególne modele (zobacz szeroką ofertę lodówek side by side na euro.com.pl). Jedynie wtedy uda nam się odnaleźć urządzenie perfekcyjnie dopasowane do naszych potrzeb.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *