Zimowy kwietnik – to jest to!

By on 01.11.2014 in Dekoracja

Zimowy kwietnik – to jest to!

Zima oznacz deficyt soczystej zieleni i zapachów lata. Jeśli nie chcemy, aby nasz dom poddał się zimowemu marazmowi, zadbajmy o to, aby zorganizować piękny ogród – w samym sercu naszego domu.

Przejdź przez zimę kwitnąco!

Zimą warto zaopatrzyć się w kwiaty, które kwitną właśnie zimą. Dzięki odpowiedniej pielęgnacji możemy być pewni, że zima będzie przebiegać kwitnąco. Jedną cechą wspólną kwiatów doniczkowych jest to, że nie lubią one zimowego, przesuszonego powietrza, dlatego, jeśli chcemy mieć rośliny inne niż kaktusy, musimy zadbać o nawilżanie powietrza. Bardzo efektowne są cyklameny i azalie – ich barwne, delikatne kwiaty potrafią przywołać najpiękniejsze, wiosenne wspomnienia. Zimą nie są one szczególnie wymagające, będą doskonałą propozycją dla zwolenników zimnego chowu, gdyż doskonale czują się w temperaturze od 10 do 16 stopni Celsjusza. Dla ciepłolubnych, najlepszymi roślinnymi towarzyszami będzie grudnik, begonia zimowa czy też fiołek afrykański.

Zimowa gra w zielone

Jeśli jesteśmy miłośnikami soczystej zieleni, warto zdecydować się na kwiaty wytrzymałe a do tego bardzo efektowne. Domownicy uwielbiają juki i draceny za ich egzotyczny wygląd, długowieczność i stosunkowo łatwy sposób pielęgnacji. Bardzo popularne są też szeflery, bluszcz i fikusy (z tym te dębolistne i Beniamina). Jeśli chcemy, aby nasze sukleny przetrwały zimę, warto umieścić je w jasnych, słonecznych miejscach, najlepiej mało ogrzewanych. Do tego ograniczmy ich podlewanie.kwietnik

Kwietnik zimową porą

Zima do doskonały czas na urządzanie domowego kwietnika. Dzięki temu możemy doskonale się zrelaksować, a do tego stworzyć wyjątkową dekorację. Do budowy kwietnika można wykorzystać stare drabinki i stołki – odnowić je lub artystycznie postarzyć. Jeśli nie chcemy bawić się w stolarza, można kupić bardzo efektowne, gotowe kwietniki, które będą doskonałą bazą do naszych roślinnych aranżacji.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *