Zimno za oknem? Wybierz koc!

By on 10.08.2011 in Urządzanie

Zimno za oknem? Wybierz koc!

Wciąż jeszcze pozostajemy w sezonie wakacyjnym – za oknem co jakiś czas pojawi się słońce, jednak w tym roku pogoda nas nie rozpieszcza. W momencie, gdy powstaje ten artykuł na zewnątrz jest zaledwie 15 stopni Celsjusza, a przecież mamy początek sierpnia. Ten drugi z wakacyjnych miesięcy kojarzył mi się zwykle ze słonecznymi dniami i ciepłymi nocami – no cóż, klimat chyba wbrew wszelkim zapewnieniom zamiast się ocieplać, ozimnia się. Ani się obejrzymy, przyjdzie jesień, a wraz z nią chłodne dni i jeszcze chłodniejsze wieczory.

Ze względu na nieuchronnie zbliżającą się porę roku, która już nie ma nic wspólnego z mieniącymi się kolorami, czas na wybór odpowiedniego koca, pod którym można by się skryć i przeczekać i jesień i zimę.

Producenci kocy rozpieszczają nas szerokim asortymentem i przystępnymi, jak na polskie warunki cenami. W zależności od zasobności portfela możemy zdecydować się na któryś z kilku rodzajów, a potem już tylko przebierać w kolorach i wzorach.

Dużą popularnością cieszą się koce akrylowe, dzięki swojej miękkości i lekkości. Ich zaletą jest również fakt, że dość dobrze trzymają ciepło, nie są też tak bardzo drogie, dlatego tak chętnie je wybieramy.

Najdroższą opcją są koce bawełniane, a to dlatego, że ich produkcja jest bardzo trudna. Stąd zapewne też ich najmniejsza popularność, zaznaczyć należy jednak, że jakość najlepsza.

Jeśli myślimy o kocu z właściwościami zdrowotnymi, powinniśmy zdecydować się na koc wełniany. Są ciepłe, jednak ciężkie i również dość drogie. Alternatywą w tym wypadku będą koce polarowe, które królują w hipermarketach i wszystkich sklepach z akcesoriami do dekoracji wnętrz. Można je kupić już za kilkanaście złotych. Musimy jednak wziąć pow uwagę to, że są cienkie, słabiej trzymają ciepło i szybko się zużywają.

Ostatnio hitem okazują się koce bambusowe, wykonane z tychże włókien. Ich niewątpliwą zaletą jest fakt, że mają właściwości bakteriostatyczne, co oznacza, że niszczą ponad 60% bakterii. Szczególnie poleca się więc zastosowanie ich w pokojach dziecięcych, są też wręcz idealne dla alergików.

Wybór odpowiedniego koca pozwoli przetrwać długie, jesienne i zimowe wieczory i zrelaksować się, odpoczywając z kubkiem gorącego napoju w dłoni.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *