Zaaranżuj przestrzeń okienną

By on 11.11.2014 in Aranżacje

Zaaranżuj przestrzeń okienną

Aranżacje wnętrza, jakże obszerne pojęcie. Aranżować możemy również pojedyncze strefy naszych pokoi, czy elementy ich wystroju. Przykładowo, jak w temacie, dziś omówimy sposoby aranżacji przestrzeni okiennej.

Przede wszystkim musimy uwzględnić tu kilka bardzo istotnych elementów. Mianowicie: w jakim pomieszczeniu znajduje się okno (kuchnia, salon, łazienka), z jakiego materiału wykonane są okna i parapety oraz jakie funkcje okno ma spełniać.

Następnie zastanowić należy się nad tym, czy chcemy zdecydować się na firany, zasłony, rolety, żaluzje czy jeszcze inne rozwiązanie.

Pamiętać należy o tym, że podstawową funkcją okien jest wpuszczanie do pomieszczenia naturalnego światła. Nie powinniśmy więc całkowicie i na stałe zasłaniać przeszklonych skrzydeł grubymi roletami.

Najbardziej wdzięcznymi do dekoracji są okna kuchenne. Jeżeli mamy to szczęście, że powiadamy jasną, przestrzenną kuchnię z dużym oknem, zdecydowanie możemy tu poszaleć.

Elementy aranżacji okiennych dopasować należy do całościowego wystroju pomieszczenia. Zarówno pod względem kolorystycznym, jak i rodzajów zastosowanych materiałów. W tradycyjnej kuchni idealnie sprawdzą się typowe, urokliwe firanki i delikatne zasłonki. Na parapecie ustawić możemy świeże kwiaty lub (jeszcze lepiej!) świeże zioła w doniczkach. Gdy promienie słońca zbyt natarczywie wdzierać będą się do naszej kuchni, możemy zamontować rolety z tkaniny w optymistycznych kolorach żółci lub pomarańczy.

Okna w pokojach dziennych czy salonie zdecydowanie mogą stać się dodatkową dekoracją pomieszczenia podkreślając ich elegancji charakter lub funkcjonalność.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *