Wybieramy karnisz

By on 12.09.2014 in Dekoracja, Dodatki

Wybieramy karnisz

Wybór karnisza do naszego wnętrza jest bardzo trudny. Trendy zmieniają się praktycznie co chwilę, a karnisz który wybierzemy będzie nam towarzyszył przez długie lata. Wybór jest ogromny – na rynku dostępne są karnisze o różnej średnicy, długości, z różnych materiałów i w każdym kolorze. Jak zatem dopasować karnisz, aby był idealnym dopełnieniem dla naszych okien?

W mieszkaniach w których decydujemy się na zawieszenie tradycyjnych firan i zasłon karnisz jest nieodłącznym elementem dekoracji okiennej. Karnisz ma być nie tylko praktyczny i funkcjonalny, ale powinien także pełnić funkcję dekoracyjną. Odpowiednio dobrany karnisz jest atrakcyjnym dodatkiem oraz oryginalnym elementem wyposażenia wnętrz. Jeżeli zdecydowaliśmy się na minimalistyczne urządzenie mieszkania, to wcale nie jesteśmy zmuszeni do montowania tradycyjnych karniszy, które znamy z większości domów. Na rynku dostępne są modele, które z łatwością dopasujemy do każdego wnętrza.

karnisze

Tradycyjne i najlepiej nam znane to karnisze drążkowe, które są dostępne w przeróżnych kształtach i kolorach, bardzo duży jest także wybór materiałów z których zostały wykonane. Możemy kupować je w kompletach oraz jako pojedyncze elementy, które możemy dowolnie i według własnego uznania łączyć. Przy wyborze karnisza powinniśmy wziąć pod uwagę co będziemy na nim wieszać – dzięki temu dobierzemy model o odpowiedniej średnicy. Na rynku dostępne są karnisze o średnicy 16 mm, które najlepiej sprawdzają się przy lekkich firankach i zasłonkach, dlatego najczęściej montujemy je w łazienkach i kuchniach. Najpopularniejsze są karnisze o średnicy 19 mm, wśród których mamy największy wybór modeli. Bardzo długie karnisze mają średnicę 25 mm. Stosowane są one w salonach, gdzie prezentują się bardzo okazale i są w stanie wytrzymać obciążenie długich i masywnych zasłon i firan.

Przy zakupie karnisza trzeba pamiętać aby odpowiednio dopasować jego długość. Aby był funkcjonalny i dobrze prezentował się w naszym oknie, powinien być przynajmniej 40 centymetrów dłuższy od wnęki okiennej (po 20 cm z każdej strony).

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *