Wnętrze w stylu angielskim

By on 06.12.2014 in Aranżacje

Wnętrze w stylu angielskim

Romantyzm i klasyka? To wnętrze w stylu angielskim. Urokliwe, przytulne i eleganckie. Może to wnętrze, które zawsze chciałeś mieć?

W stylu angielskim ważna jest biel i drewno. Podobnie jak w stylu skandynawskim, choć oba bardzo się od siebie różnią. Biel w stylu angielskim może występować zarówno na podłodze, ścianach, meblach czy dodatkach. Jej zaletą jest to, że wnosi do pomieszczeń świeżość i optycznie je powiększa. Jest też uniwersalna i stonowana, więc można ją zestawiać z różnymi kolorami.

Drewno pojawia się przede wszystkim na podłodze i na meblach. Podłoga jest w stylu angielskim bardzo ważna. Najczęściej są to białe deski drewniane, ale zdarzają się też czarne dla kontrastu i w kolorze naturalnego drewna. W kuchni meble muszą być drewniane, najlepiej białe, ale nie jest to wymóg. Koniecznością jest natomiast posiadanie drewnianego kredensu. Może on pasować kolorem do mebli kuchennych lub może być w innym kolorze. Sprawdzi się zarówno biały jak i w kolorze naturalnego drewna. Ale bielone drewno najczęściej kojarzy się z tą stylizacją. W kredensie koniecznie muszą znaleźć się piękne talerze. Anglicy słyną z zamiłowania do wystawiania swoich talerzy i porcelany.

Zastawa stołowa powinna być utrzymana w danym klimacie. Musi nawiązywać do stylu retro. Może być biała lub w kolorach pastelowych, słodkie róże i romantyczne błękity będą odpowiednie. Jeśli chodzi o wzory, to warto wybrać porcelaną zdobioną motywami kwiatowymi, paskami, kratką lub grochami.

Wzory kwiatowe powinny znaleźć się w całym wnętrzu urządzonym w stylu angielskim. Nie powinno też zabraknąć świeżych kwiatów w wazonie. Jeśli chodzi o konkretne gatunki, to najlepsze będą róże i hortensje. Motywy kwiatowe mogą znajdować się na zwiewnych firankach lub na obiciach mebli. Dobrze jeśli krzesła będą tapicerowane. Można też zostawić krzesła drewniane lub okryć je cienkim materiałem i przewiązać z tyłu kokardą.

W salonie czy sypialni nie może zabraknąć dużej ilości poduszek. Na stoliku nocnym powinna znaleźć się lampka ze stylizowanym kloszem w kształcie trapezu. Na ścianie powinny znaleźć się obrazy przedstawiające kwiaty, a ramki najlepiej żeby były drewniane. Jeśli mamy dość motywów kwiatowych możemy sięgnąć po motywy myśliwskie, zwłaszcza wizerunki koni, które mogą pojawić się jako porcelanowe figurki. Do stylu angielskiego pasować też będą biblioteczki i stojące zegary. Nie należy bać się ustawiania stolików. Poza okolicą łóżka mogą znaleźć się na tarasie czy przy schodach, aby można było na nich postawić herbatę lub wazon ze świeżymi kwiatami.

Ściany mogą być pomalowane jednolicie, na stonowany kolor jak biel, beż, błękit czy gołębia szarość. Mogą je również ozdobić tapety z motywem kwiatowym, roślinnym lub w szerokie i pionowe pasy. Warto też, aby we wnętrzu znalazł się kominek.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *