Wnętrze pełne kwiatów

By on 10.06.2014 in Dekoracja, Dodatki

Wnętrze pełne kwiatów

Zastanawiając się, jak urządzić nasze wnętrza, mamy mnóstwo różnych pomysłów. Każdy jest inny i każdy uczyni z naszych mieszkań wyjątkowe pomieszczenia. Jeżeli jednak chcemy wnieść nieco ożywienia do naszych domów, możemy to zrobić, wykorzystując kwiaty.

Żywe ozdoby

W wielu mieszkaniach zajmują stałe miejsce. Stoją na parapetach, szafkach, stołach bądź zdobią ściany, zwisając ze stylowych kwietników. Mowa oczywiście o kwiatach, żywych roślinach, które jak żadne inne ozdoby wnoszą do wnętrz życie i naturalne piękno. Kwiaty możemy dobrać w zależności od stylu, w jakim urządziliśmy nasze mieszkania; w dużych otwartych przestrzeniach sprawdzą się np. duże donice z równie dużymi roślinami egzotycznymi.  Pomieszczenia mniejsze udekorujemy np. barwnie kwitnącymi storczykami.

Wzór kwiatowy

Nie wszyscy jednak są zwolennikami hodowania kwiatów w domu, inni z kolei nie mogą tego robić ze względu na alergie. W takim wypadku warto zastosować inne rozwiązanie. Z łatwością znajdziemy w sklepach dekoracje i elementy wyposażenia wnętrz, które zdobione są motywem kwiatowym. Jeśli więc chcemy urozmaicić nasze mieszkania możemy skorzystać z jednej z poniższych propozycji:

bukiet tulipanów

pościel – pościel z barwnym wzorem kwiatowym znakomicie sprawdzi się w oszczędnie urządzonej sypialni.

fototapeta – czyli dekoracja, za pomocą której możemy udekorować cała ścianę lub tylko jej fragment. Niezliczona ilość wzorów, także kwiatowych, pozwoli dobrać ja do naszych upodobań, całkowicie odmieni tez oblicze wnętrza, w  którym została zastosowana.

szablony malarskie i naklejki – za pomocą szablonu możemy odmalować wybrany wzór na meblach, ścianach czy innych powierzchniach, które chcemy odmienić. Podobnie z naklejkami – niedrogie i łatwe w użyciu zmienią charakter ozdabianych nimi przedmiotów.

– wzór kwiatowy znajdziemy również na porcelanie, tapicerce mebli, zasłonach, dywanach czy glazurze.

Więcej porad znajdziecie w tym miejscu.

Photo credit: PoshSurfside.com / Foter /  (CC BY-SA 2.0)

Photo credit: debeer.jonathan / Foter /  (CC BY-NC-SA 2.0)

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *