W świecie luster

By on 14.09.2014 in Urządzanie

W świecie luster

Lustra są czymś oczywistym w naszym domu. To dzięki nim możemy codziennie wystylizować swoje włosy, dobrać odpowiednie ubranie, zrobić czy poprawić makijaż. Należy jednak dodać, że lustra są genialnym elementem dekoracyjnym wnętrza, poprawiając jego wygląd, czy optycznie je powiększając. O czym powinniśmy pamiętać przy wyborze i instalacji lustra w naszym mieszkaniu?

Lustra mają magiczne znaczenie – wystarczy przypomnieć sobie choćby baśń o królewnie Śnieżce, gdzie lustereczko grało niepoślednią rolę. Podobnie ma się rzecz w Feng Shui, chińskiej tradycyjnej sztuce urządzania mieszkań. Wedle niej lustra odzwierciedlają nie tylko teraźniejszość, ale i przyszłość. Tutaj najważniejsze jest, by lustro odbijało tylko ładne i pożądane przedmioty czy widoki.

lustra

Podstawowe właściwości

Lustro powiększa i rozświetla przestrzeń, im ciemniejsze i mniejsze wnętrze, tym większe do niego nadaje się lustro. Stawiamy je tam, gdzie światła jest najwięcej, tak, aby przeglądająca się w zwierciadle osoba widziała się doskonale. Gdy zaś brak naturalnego źródła światła – w zamkniętych pomieszczeniach choćby – wówczas dodatkowe lampki montujemy w pobliżu lustra, tak, aby oświetlała przestrzeń przed lustrem.

Lustro w przedpokoju

Przedpokój to pierwsze i podstawowe miejsce, gdzie powinniśmy obmyślić postawienie lustra. To w końcu w przedpokoju najczęściej przywdziewamy zewnętrzne okrycie. Lustro pomoże przejrzeć się nie tylko wychodzącym z domu domownikom, ale i gościom.

Lustro w łazience

To przed lustrem dokonujemy porannych ablucji, myjemy zęby, sprawdzamy makijaż. Bez lustra nad łazienkową umywalką ciężko sobie nawet wyobrazić łazienkę. By go nie nie zachlapywać, należy umieścić je co najmniej 20 cm powyżej umywalki.

Lustro w sypialni

Wedle tradycji Feng Shui nie powinno się stawiać lustra w sypialni, ale kto by słuchał chińskich zabobonów. Jeśli posiadamy w sypialni i szafę z naszą garderobą, lustro jest jej naturalnym dopełnieniem. Możemy je zamontować na drzwiach szafy, lub zakupić taką szafą z rozsuwanymi drzwiami pokrytymi lustrem, co jest bardzo estetycznym i ciekawym rozwiązaniem.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *