Usiądź wygodnie

By on 14.08.2012 in Aranżacje

Usiądź wygodnie

Mówi się, a i my to potwierdzamy, że salon to wizytówka naszych mieszkań i domów. Jest tak z jednej prostej przyczyny, to właśnie w tym pomieszczeniu najczęściej przyjmujemy gości.’

W salonie jednak to przede wszystkim my – „domownicy” powinniśmy czuć się jak najlepiej. Miejsce to ma za zadanie sprzyjać wieczornemu relaksowi, a jeżeli relaks, to tylko w wygodnym fotelu lub na kanapie.

Powiedzmy sobie szczerze, salon nie może istnieć bez kanapy. Do niej najczęściej w komplecie dokupujemy fotel, lub dwa, a także pufy. To od tego jaka jest kanapa zależy w dużej mierze, czy sam salon jest wygodny i sprzyjający wypoczynkowi po części dnia spędzonej w pracy. W zależności od naszych indywidualnych potrzeb, kanapa może służyć nam tylko do siedzenia, czasem do leżenia, jak również do spania w nocy. Najbardziej praktyczne okazują się więc rozkładane komplety wypoczynkowe, które w razie potrzeby, czy większej ilości gości, można rozłożyć.

Równie ważne, jak sam rodzaj kanapy, jest jej ustawienie w pomieszczeniu. Najczęściej dosuwamy ją do jednej ze ścian, po przeciwnej stronie ustawiając szafkę z telewizorem. Jeżeli jednak dysponujemy większą przestrzenią, warto się trochę nagimnastykować i spróbować znaleźć dla niej inne miejsce. Dla przykładu, lokując komplet wypoczynkowy na środku pokoju, możemy za jego pomocą podzielić salon na dwie, mniejsze przestrzenie. W tyłu kanapy możemy wówczas ustawić mniejszą szafkę, czy też kosz z kocem, książkami, gazetami czy innymi bibelotami. To również dobre miejsce do ustawienia lampy podłogowej, która będzie dodatkowym oświetleniem podczas wieczornego zaczytywania się w lekturę.

Przy kanapie zawsze musi znaleźć się stolik, i nie ma tu co silić się na oryginalność, takli stolik jest po prostu bardzo praktyczny. Nie musi być on wielkich rozmiarów, wystarczy aby można było postawić na nim kawę dla gości, talerzyk z ciastem lub gdy będziemy chcieli chwilę popracować czy posprawdzać maila – laptopa.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *