Urządzamy piękny i stylowy salon

By on 04.05.2011 in Urządzanie

Urządzamy piękny i stylowy salon

Salon jest najważniejszym wnętrzem w naszym mieszkaniu czy domu z dwóch powodów. Po pierwsze, to w salonie przebywamy najwięcej czasu wraz ze swoimi bliskimi, a po drugie, to właśnie tu gościmy naszych znajomych i przyjaciół. Pomieszczenie to okazuje się więc wizytówką nas i całego naszego domu, koniecznym więc będzie powinno być zadbanie o jego idealny aranż.

W salonie powinno być wygodnie, komfortowo, a każdy z jego elementów powinien odpowiadać naszym gustom i charakterowi. Jeżeli jesteśmy ludźmi którzy lubią tradycjonalizm oraz  przytulne wnętrza, nie powinniśmy na siłę próbować urządzić naszego salonu w tak ostatnio modnym, minimalistycznym i nowoczesnym stylu. Najważniejsze jest przecież, żebyśmy my czuli się dobrze we własnym domu. Jak i w czasie urządzania każdego z wnętrz, tak i podczas udekorowania salonu musimy dokładnie dobrać każdy z elementów, które tworzyć będą całość. Jeżeli nawet tylko jeden z przedmiotów nie będzie odpowiadał całemu zamysłowi zniszczymy harmonię wnętrza.

Najistotniejszy jest kolor i styl, w jakim postanowimy urządzić nasz wymarzony salon. Rozpocznijmy od dobrania barw. W kolejnych postach wypowiem się na temat kolorów i ich wpływu na nasze samopoczucie i zachowanie. Oddziaływanie to jest naprawdę duże, szczególnie w momencie, gdy jeden kolor pokrywa całą ścianę. Jeżeli chcemy w salonie odpoczywać i  relaksować się zdecydowanie lepszym wyjściem będzie dobranie stonowanych kolorów, najlepiej w ciepłych odcieniach pastelowych. I odwrotnie – kiedy chcemy wnieść do wnętrza trochę życia i energii, wykorzystamy „żywe” kolory, takie jak: czerwienie, pomarańcz, fiolet.

Miejmy na uwadze jednak to, aby te barwy mimo wszystko łączyły się z kolorami z palety tych delikatniejszych i spokojniejszych. Meble o ciemnych kolorach (produkowane w drewna czereśni, dębu, orzecha) czy takie dodatki podkreślają prestiż wnętrza i dodają mu charakteru.

Drewna te wykorzystamy wówczas, gdy nasz salon przeznaczony będzie  w większości do przyjmowania ważnych gości, z którymi na przykład prowadzimy interesy. Meble w jasnych, ciepłych kolorach, takich jak buk, brzoza, klon, nadają pomieszczeniu subtelności i lekkości. Idealnie wręcz współgrają z ciemnymi dodatkami lub właśnie zdecydowanymi kolorami ścian.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *