Urządzamy miejsce pupilowi

By on 10.10.2012 in Aranżacje

Urządzamy miejsce pupilowi

Większość z nas uwielbia zwierzęta i na pewnym etapie życia decyduje się na pupila. Jest to nowy członek rodziny, który także potrzebuje swojego miejsca w mieszkaniu. Jak urządzić kącik dla kota lub psa, aby mieszkanie nie straciło na elegancji? Zdajmy się na nowoczesne rozwiązania!

Psie legowisko teraz także może być zgodne z obowiązującymi trendami. Oczywiście nie możemy kierować się jedynie naszymi potrzebami, nie zapomnijmy o zwierzątku! Ono także ma określone potrzeby i wymagania. Oprócz tego, że potrzebuje odpowiedniego lokum do spania i jedzenia, musimy znaleźć mu kącik na zabawki, gryzaki i inne zwierzęce przedmioty. Kot powinien mieć kuwetę i drapak. Jak to wszystko pomieścić, aby nie zagracić sobie mieszkania?

Z kotem nie jest tak łatwo. Bo o ile pies będzie spał tam, gdzie rozłożymy mu posłanie, kot na własną rękę (a raczej łapę) znajdzie sobie odpowiednie dla niego lokum. A nawet kilka. Najlepiej byłoby więc w każdym obranym przez niego miejscu przygotować jakiś kocyk, czy specjalne posłanie. Dobrym rozwiązaniem na aranżację salonu z kotem w tle, jest umiejscowienie posłania w jednej z wolnych, szerokich szuflad lub na parapecie. W sklepach zoologicznych mamy ogromny wybór kocich „łóżek”. Estetycznym rozwiązaniem będzie z pewnością wiklinowy kosz albo podłużna donica, wyłożona miękkim kocem. Coraz ciekawsze pomysły wychodzą od producentów mebli dla kotów. I tak w naszym salonie może zagościć mini hamak, przenośny namiot, a nawet pomniejszona sofa lub fotel w obowiązujących w danym sezonie kolorach. W ten sposób nasz pupil będzie zadowolony, a salon pozostanie elegancki. Problem jest też z kocią kuwetą, ale i na to znajdzie się rozwiązanie – kuweta umieszczona wewnątrz małego stolika. Wystarczy tylko wysunąć odpowiednią część i voilà! Drapak także może prezentować się wyrafinowanie. Wystarczy, że wybierzemy odpowiedni model.

W małym mieszkaniu także można pozwolić sobie na kota, czy psa. Wystarczy odrobina wyobraźni i pomysł, jak wykorzystać wolną przestrzeń i meble naszego domu. Mały pupil zmieści się wszędzie, nawet w wolnej szufladzie szafki na buty.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *