Toaleta dla dziecka – co zmieniamy?

By on 27.01.2015 in Porady

Toaleta dla dziecka – co zmieniamy?

Na dobre przyjęcie dziecka w domu przygotowujemy się właściwie już na kilka miesięcy przed urodzeniem się dziecka. Mamy spędzając zazwyczaj ten czas w domu szukają sobie zajęć by jak najszybciej minął im czas do porodu.

Najpierw przygotowujemy pokój dla dziecka. Co prawda i tak przez najbliższe miesiące dziecko śpi w pokoju rodziców. Nieważne liczy się zasada. Pokój dla dziecka jest pewnego rodzaju tradycją. Należy pomalować na różne kolory ściany, kupić zabawki, założyć kolorowe firanki. Wszystko po to by uroczyściej przyjąć wyczekiwanego gościa w domu.

Później zastanawiamy się co będzie nam najbardziej potrzebne po porodzie. Jednym z pomieszczeń, które trzeba należycie przygotować do narodzin dziecka jest łazienka. Nasze wyposażenie łazienki nieco się zmieni.
Powinniśmy w niej przygotować małą wanienkę, w której będziemy kąpać dziecko. Na rynku są one dostępne w bardzo wielu sklepach, w różnych kolorach. Zwróćmy uwagę by miało antypoślizgową wkładkę pod wanienką lub przymocowaną wewnątrz niej. Zapewni to jeszcze bardziej bezpieczeństwo dziecka podczas kąpieli.

zabawki lazienkowe
Zorganizujmy również szafkę w której schowamy: ręczniki dla dziecka, puder, kosmetyki.
Podczas codziennej pielęgnacji dziecka najważniejszym elementem zawsze jest przewijak. Przewijaki są dość duże dlatego należy już wcześniej pomyśleć gdzie w łazience będziemy mogli je zamieścić. Najlepiej na jakiejś dodatkowej szafce. Może być wyposażony w wysoki stojak albo stanowić część praktycznej komody. Stojak na pewno jest łatwiej schować natomiast komoda wydaje się stabilniejsza. Jeżeli nasza łazienka nie pozwala na wstawienie do niej kolejnego mebla, zdecydujmy się na stojak a komodę przenieśmy np. do pokoju dziecka lub sypialni.

Nie zapominajmy także o termometrze do kąpieli, zawieśmy go nad wanną lub po prostu na jakiejkolwiek ścianie w łazience.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *