Telewizor na „nie”pogodę

By on 25.02.2013 in Porady

Telewizor na „nie”pogodę

Bez telewizora mało kto wyobraża sobie funkcjonalne wyposażenie naszego domu. Jest on bowiem bardzo praktycznym urządzeniem umilającym nam spędzenie wolnego czasu, zwłaszcza w zimowe i jesienne wieczory.

Pytania dotyczące telewizora w naszym domu dotyczą zazwyczaj: tego, gdzie urządzenie powinno się znajdować, jaką mieć wielkość, jaki rodzaj telewizora wybrać.

Jeszcze do niedawna większość z nas posiadała w swoich domowych lepieszach poczciwe telewizory kineskopowe. Dzisiaj powoli są one zastępowane przez co raz to bardziej nowoczesne płaskie urządzenia LCD.

Wbrew pozorom, to jaki telewizor wybierzemy w dużej mierze powinno dotyczyć tego w jakim miejscu naszego domu chcemy go umieścić.

Jeśli telewizor ma być w salonie to najlepiej skupić swoją uwagę na typowych plazmach. Koniecznym warunkiem jest duża przekątna ekranu, bogata gama kolorów oraz estetyczny wygląd.
Tylko dużych rozmiarów telewizor może bowiem sprawnie wytworzyć w naszym salonie klimat kina domowego.

W sypialni sprawdzają się już bardziej mniejsze telewizory, najlepiej plazmowe lub LCD. Zarówno jeden jak i drugi telewizor pozwala uzyskać ostry i bogaty kolorystycznie obraz, jednak to LCD ma raczej mniejsze gabaryty.

LCD

Telewizor możemy także umieścić w kuchni. W Polsce ten zwyczaj nie jest może aż tak częsty jak chociażby w Stanach ale powoli zdobywa rzeszę swoich odbiorców.

Tak jak i w przypadku sypialni tak i tutaj lepiej dobierać mniejszej wielkości telewizory LCD. Można je wmontować w szafki kuchenne lub na lodówce, czy kuchence mikrofalowej.
Dzięki telewizorowi w kuchni mamy stały kontakt z kanałem wiadomości oraz rozrywkę podczas przygotowywania codziennych posiłków.
Telewizor bardzo często stanowi centrum rozrywki w naszym domu. Warto zatem takowy sprzęt posiadać w domu i odpowiednio go wykorzystywać.

Inne informacje na temat elementów wyposażenia naszego wnętrza możesz poszukać tutaj.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *