Tarasowe rozterki

By on 08.12.2014 in Aranżacje

Tarasowe rozterki

Taras to idealne miejsce na wiosenny i letni wypoczynek. Wystarczy odpowiednio go zaaranżować by zyskać oazę spokoju i odprężenia, dlatego, choć zima za oknem, już teraz warto powoli myśleć o jego urządzaniu.

Niezbędne w uzyskaniu spektakularnego efektu są z pewnością najróżniejsze rośliny doniczkowe oraz meble tarasowe.

Jakie wybrać i jak je skomponować by rzeczywiście uzyskać odpowiedni efekt?

W ofercie marketów budowlanych mamy różne rodzaje mebli ogrodowych i tarasowych. Jeśli jednak zależy nam na uzyskaniu bardzo wygodnego zakątka lepiej jest zakupić egzemplarze wykonane z drewna. Drewno to solidny i stylowy materiał. Oczywiście te ostatnie kuszą nas zazwyczaj swoją dość niską ceną. W późniejszym użytkowaniu szybko jednak ją odczujemy chociażby na swoich bolących plecach. Dobre meble tarasowe to także takie, które mają specjalnie wzmocnione siedziska, regulacje wysokości, podpórki na łokcie.

Jeśli chodzi o kwiaty to dobrze jest wybrać rośliny o kolorowych płatkach oraz różne rodzaje ziół. Do tego dobrać można bardzo wyraziste i oryginalne donice, które dadzą bardzo estetyczne wykończenie całości.

Niestety jeśli chcemy, by nasz taras wyglądał dobrze latem i wiosną należy o niego zadbać także i zimą. W tym okresie koniecznie pamiętajmy o wszystkich roślinkach ciepłolubnych. Należy je odpowiednio zabezpieczyć przed mrozem.

W niektórych przypadkach niezbędne jest po prostu przeniesienie ich w inne miejsce na tzw. przezimowanie np. do garażu, piwnicy, wnętrza domu.

Zima to prawdziwa szkoła przeżycia dla naszego ogrodu i tarasu. Należy się zatem przygotować do niej bardzo odpowiedzialne. Tylko wtedy zapewnimy sobie łatwy i szybki powrót do formy w pierwszych miesiącach wiosny.

taras meble

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *