Sypialnia według Feng Shui

By on 03.02.2013 in Porady

Sypialnia według Feng Shui

Według zasad Feng Shui najważniejszym pokojem w mieszkaniu jest sypialnia. Dzięki odpowiedniemu ustawieniu mebli Twoje życie poprawi się w wielu kategoriach – zdrowie, bogactwo, a także życie rodzinne.

Sypialnia to miejsce, w którym czujemy się bezbronnie i bezpiecznie. I takim miejscem powinno pozostać przez cały czas. Jak zatem urządzić je zgodnie z zasadami Feng Shui?

ŁÓZKO
W przypadku łóżka pamiętajmy, by nigdy nie ustawiać go zwróconymi nogami do drzwi. Jest to tzw. pozycja śmierci, której nazwa pochodzi od chińskiego rytuału kładzenia zmarłych właśnie w takiej pozycji. Pozycja śmierci sprawia także, że głowa będąc w jednej linii  z drzwiami tworzy połączenie oparte na niepokoju. Taka pozycja pozwoli na prawidłowy przepływ energii. Nie jest również polecane postawienie łóżka przy oknie, przez które może wydostać się chi. Nie stawiajmy również łóżka pod niskim dachem lub belkami.

Optymalne położenie łóżka to ustawienie go pod kątem naprzeciw wejścia głównego. Jeśli jest taka możliwość, niech głowa podczas snu będzie skierowana na północ, dzięki czemu ciało będzie położone równolegle do osi ziemskiej.

LUSTRA
Lustro nigdy nie powinno stać naprzeciw łóżka. W takiej sytuacji duch wychodzący z ciała może przestraszyć się swojego odbicia w lustrze co zakłóci spokojny sen.

MIEJSCE I KSZTAŁT SYPIALNI
Pomieszczenie przeznaczone na sypialnie powinno znajdować się w południowo-zachodniej stronie domu. Jest ono najlepsze pod względem wpływu na dobre i długie małżeństwo.  Najlepszym pomieszczeniem dla sypialni będzie pokój kwadratowy lub prostokątny. Jest to najlepsze  rozwiązanie dla swobodnego przepływu chi.

ARANŻACJA WNĘTRZ
Aby posiadać dobry przepływ chi w sypialni nie należy trzymać w niej żadnych sprzętów elektronicznych. Dotyczy to zarówno telewizora, radia jak i nawilżacza powietrza czy grzejnika. To właśnie one przyczyniają się do zakłóceń sennych. Nie trzymajmy również w sypialni zbędnych rzeczy, które jedynie zagracają pomieszczenie.

Jeśli chcemy zmienić na lepsze swoje życie może warto zacząć od małego przemeblowania w sypialni? Kto wie, może to właśnie w tym tkwi źródło naszych niepowodzeń.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *