Sypialnia połączona z łazienką

By on 09.12.2014 in Aranżacje, Urządzanie

Sypialnia połączona z łazienką

Nowoczesne wnętrza kochają nietypowe połączenia. Jednym z nich jest wnętrze, które spełnia funkcje sypialni i łazienki. To jeszcze nowość, ale zyskuje uznanie wśród młodych ludzi, którzy prowadzą samodzielne życie i lubują się w nowych trendach.

Takie rozwiązanie jest idealne dla singli, którzy chcą być nowocześni, ale małe mieszkanie nie pozwala im na zaaranżowanie oddzielnego salonu kąpielowego. Połączenie łazienki i sypialni sprawdza się także w przypadku par, które nie posiadają dzieci. Nie każdy będzie czul się dobrze biorąc kąpiel w towarzystwie drugiej osoby, która w tym czasie przebywa w sypialni, dlatego decyzję o wyburzeniu ścianki działowej trzeba dobrze przemyśleć.

W jaki sposób urządzić sypialnio-łazienkę? Trzeba wybrać jedną z dwóch możliwości – otwarta przestrzeń lub wydzielenie stref. Otwarta przestrzeń charakteryzuje się tym, że pomiędzy urządzeniami sanitarnymi a częścią sypialnianą nie ma żadnej granicy w postaci ściany. Wanna może stać w kącie pomieszczenia a niedaleko obok stoi łóżko. Jedyną granicę, raczej symboliczną stanowi podłoga – pod wanną muszą być płytki, aby utrzymać czystość, natomiast reszta wnętrza może być wyłożona drewnianymi deskami lub panelami.

Drugą opcją jest nieznaczne wydzielenie stref. Można to zrobić na przykład przez ściankę ze szkła, na przykład matowego lub ściankę z luksfer, która będzie ukrywała sedes, bidet lub będzie stanowić ścianę kabiny prysznicowej. Można także zamontować ściankę przesuwaną, która można dowolnie manipulować.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *