Styl indyjski

By on 30.01.2014 in Porady

Styl indyjski

Styl indyjski jest jednym z bardziej bajecznych stylów aranżacyjnych, które możemy spotkać we wnętrzach. Bogactwo kolorów oraz dodatków sprawia, że bije z nich ogromna energia. Jeśli planujesz zaaranżować wnętrze właśnie w tym stylu, mamy dla Ciebie kilka porad.

Meble
Najczęściej spotykane meble we wnętrzach indyjskich to meble malowane ręcznie o bogatej kolorystyce.  Ich styl nie jest określony – często jest to mieszanka najróżniejszych z nich.

Kolorystyka
Nie da się zaprzeczyć, że wnętrze urządzone w stylu indyjskim to wnętrze o bogatej kolorystyce. Pomieszczenia wypełnione są intensywnymi kolorami w najróżniejszych odcieniach. Najczęściej są to barwy orientu, czyli czerwień, fiolet, pomarańcz czy złoto. Co więcej, nie zabraknie tu również różu,  kobaltowego błękitu czy seledynu. Kolory te wnoszą do wnętrza energię i dynamikę.

Oświetlenie
Oświetlenie to kolejny, istotny punkt w aranżacji stylu indyjskiego. We wnętrzach znajdziemy przeważnie lekko przytłumione, ciepłe światło. Źródłem światła są także liczne świeczki oraz lampiony.

Dekoracje
Warto zaznaczyć, że wnętrza indyjskie nie lubią pustej przestrzeni. Każde wolne miejsce wypełnione jest meblami lub mniejszymi dodatkami. Wśród dekoracji prym wiodą przedmioty wykonane ręcznie takie, jak obrazy, figurki, pudełka czy skrzynie z dziesiątkami szufladek. Dodatki to także liczne poduszki w lśniących poszewkach znajdujące się nie tylko na łóżku, ale w każdym zakątku pomieszczenia.

Materiały
Materiały najczęściej występują pod postacią delikatnych jedwabiów, kaszmiru, bawełny czy atłasu. Na tkaninach znajdziemy zarówno wzory geometryczne, jak i wzory z motywem roślinnym. We wnętrzach znajdują się liczne zasłony, narzuty oraz baldachimy.

Zapachy
Styl indyjski to również kadzidełka i orientalne zapachy. Co więcej, sprawdzą się również kominki zapachowe, a także świeże kwiaty.

Styl indyjskim bez wątpienia jest stylem odważnym, zarówno pod względem kolorów jak i ogólnego wrażenia. Mieszkańcy Indii uważają, że takie bogactwo przynosi szczęście. Kto wie, może i nam w ten sposób dopisze nam szczęście.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *