Styl angielski

By on 26.11.2014 in Aranżacje

Styl angielski

Jeśli lubisz gromadzić w domu różne bibeloty, chomikujesz stare kolekcje, a kolorystycznie nic nie trzyma się tak naprawdę całości, możesz nie wiedzieć, że masz do czynienia ze stylem angielskim. Bo tak mniej więcej właśnie wygląda.

Kilka słów o stylu angielskim
Ale od początku. Styl angielski to głównie komfort i przytulność. Znajdując się we wnętrzu angielskim nigdy nie poczujemy uczucia zimna i chłodu. Otoczenie sprawi, że poczujemy się jak u siebie w domu. W takim pomieszczeniu znajdziemy wszystko, bo styl angielski to tak naprawdę wiele stylów w jednym. W jednym wnętrzu możemy wypatrzyć  elementów z każdej epoki. I nie ma nic w tym złego.

Dekoracje
Wśród dekoracji ważne miejsce zajmują wspomniane wyżej bibeloty. Gdzie jest ich miejsce? Wszędzie. Na półkach, na ścianie, w kącie na podłodze. Gdzie tylko się da. Co więcej, styl angielski to idealna forma eksponowania naszych wieloletnich kolekcji. Oprócz bibelotów na półkach, pożądane są wszelkiego rodzaju poduszki. Rozmiar nie ma tutaj znaczenia. W połączeniu z pozostałymi elementami oddadzą idealny charakter tego stylu.

angielski styl

Dominujące barwy
Wśród kolorów królują jasne barwy. Wnętrza angielskie najbardziej lubią być wypełnione bielą oraz pastelami. Nie oznacza to jednak, że nie znajdziemy w nich kolorów ostrych i mocnych.

Motywy przewodnie
Motywem przewodnim są przede wszystkim kwiaty. Odnajdziemy je nie tylko w postaci prawdziwych roślin, ale także w postaci obić mebli, zasłon i na pozostałych motywach dekoracyjnych. Oprócz kwiatów, wielkim uznaniem cieszą się motywy myśliwskie.
Poza tym bardzo mile widziane są pionowe paski oraz kraty. Warto zaznaczyć, ze motywy te mogą występować osobno lub mogą być łączone w dowolnej postaci.

styl ang

Styl angielski (więcej o tym stylu przeczytasz tutaj) czasem może wydawać się stylem przytłaczającym. Jednak raz wprowadzony do wnętrza zyskuje ogromną sympatię domowników. Łączy w sobie komfort i wygodę. Często, nic więcej nam przecież nie potrzeba.

Źródło zdjęć: Knoxville Museum of Art / Foter.com / CC BY-NC; highteaforalice / Foter.com / CC BY-NC-SA ;

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *