Stoliki do kawy

By on 10.06.2014 in Aranżacje, Dekoracja, Dodatki, Urządzanie

Stoliki do kawy

Stolik do kawy jest nieodłącznym elementem każdego salonu. Nawet jeśli nie jesteśmy amatorami tego napoju, nie rezygnujemy z tego mebla ze względu na jego funkcjonalność i wiele możliwości jego wykorzystania. Jak dobrze wybrać odpowiedni model stolika?

To, co przede wszystkim powinno mieć znaczenie podczas wyboru, to styl, w jakim urządzony jest nasz salon. Stolik do kawy jest niemal centralnym miejscem tego pomieszczenia. Znajduje się w otoczeniu kanap i foteli, na których sami odpoczywamy i na których zajmują miejsce nasi goście. Musi on więc zostać tak dobrany, by spełniał nasze oczekiwania, ale także by komponował się z pozostałymi elementami wnętrza.

Rodzaje stolików do kawy

Wystarczy jeden rzut oka na wyposażenie sklepów meblowych, by zauważyć, że wybór jest bardzo duży. Począwszy od rozmiar, przez kształt, wykorzystane materiały oraz stylistykę. Wśród stolików znajdziemy więc:

stoliki okrągłe – zwykle niewielkich rozmiarów, wykonane z różnych materiałów (np. włókno szklane, szkło itp.), ich blat utrzymywany jest przez nogi, które występują w różnej ilości.

stoliki prostokątne – również wykonane z wielu materiałów, występują w różnych rozmiarach. Blat oparty jest na czterech nogach, na nogach połączonych ze sobą ramą lub jeszcze innych, oryginalnych stelażach. Tutaj znajdziemy także stoliki w kształcie kwadratu.

stoliki bez nóg – czyli meble w różnych kształtach, często oryginalnych, które nie są podtrzymywane przez żadne podpórki. Tutaj różnorodność form i kształtów jest bardzo duża. Z pewnością sprawdzą się one we wnętrzach nowoczesnych.

stoliki na kółkach – czyli bardzo praktyczne, ponieważ możemy z łatwością przesunąć je w dowolne miejsce.

stoliki skrzynie – są to kufry z otwieranym wiekiem, które z powodzeniem można wykorzystać także w roli stolika.

Na rynku znajdziemy również stoliki z półkami i szufladami, a także nowoczesne model podświetlane.

Tutaj znajdziecie więcej inspiracji dotyczących aranżacji wnętrz.

Photo credit: Juan ValldeRuten. / Foter /(CC BY-ND 2.0)

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *