Stal nierdzewna czy granit – jaki zlew wybrać?

By on 27.10.2014 in Pielęgnacja

Stal nierdzewna czy granit – jaki zlew wybrać?

Centralnym punktem każdej kuchni, niezależnie od tego czy jesteśmy samotnym studentem czy matką kilkorga dzieci, zawsze jest zlewozmywak. To od niego zazwyczaj zaczyna się przygotowanie każdego posiłku i na nim się kończy – pozmywać też gdzieś trzeba. Właśnie z tego powodu dużą wagę powinniśmy zwrócić na tą część wyposażenia kuchni już podczas jej planowania.

Na rynku dostępnych jest wiele wariantów różniących się zarówno ceną jak i jakością. Możemy wybrać zlew granitowy, ze stali nierdzewnej, stalowy emaliowany, ceramiczny czy w końcu kompozytowy. Najpopularniejsze są obecnie te ze stali nierdzewnej i granitowe. Pierwsze z nich są odporne na kwasy występujące w owocach, warzywach i innych składnikach naszego pożywienia, które przygotowujemy w kuchni. Są również odporne na uderzenia, a wiele modeli zapewnia dodatkowo zabezpieczenie powierzchni które uniemożliwia pojawianie się zacieków. Zlewy ze stali nierdzewnej są lekkie, łatwe w montażu, oraz znacznie tańsze od tych granitowych. Do tego zlewy ze stali nierdzewnej oferują bardzo rozmaite i modne kształty i powłoki, które są idealnym dopełnieniem modnej kuchni.

zlew

Zlew granitowy, podobnie jak ten ze stali nierdzewnej, jest odporny na uderzenia i wszystkie substancje, które wykorzystujemy w kuchni. Jest też bardzo odporny na wysoką temperaturę. Do minusów tego rozwiązania należy wysoki koszt, duża masa oraz możliwość osadzania się kamienia. Zlew granitowy może być jednak o wiele przyjemniejszy dla oka, dzięki czemu kuchnia będzie prezentowała się bardzo elegancko.Granit to materiał naturalny i bardzo trwały – dzięki temu możemy mieć pewność że nigdy nie wyjdzie z mody i będzie nam służył przez wiele kolejnych dekad.

Podejmując decyzję o wyborze konkretnego modelu powinniśmy też pamiętać o funkcjach i wymiarach. Zdecydowanie większy wybór mamy w przypadku zlewów ze stali nierdzewnej – jest ona o wiele łatwiejsza do formowania. Swój wybór powinniśmy uzależnić nie tylko od wyglądu, ale również i od głębokości, szerokości czy możliwości połączenia z dodatkami powiększającymi powierzchnię robocza w kuchni. Właściwe dobranie wszystkich naszych potrzeb i połączenie z możliwościami, jakie dają nam producenci spowoduje, że będziemy przez wiele lat zadowoleni ze swojego wyboru.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *