Sposoby na pokój marzeń dla dziecka

By on 04.05.2011 in Urządzanie

Sposoby na pokój marzeń dla dziecka

Nie ulega wątpliwości, że przyjście na świat pierwszego dziecka jest dla rodziców rewolucją. Konieczne jest więc także wprowadzenie niemałych rewolucji w naszym domu. Urządzenie pokoju dla dziecka to często niemała frajda dla szczęśliwych rodziców oczekujących przyjścia na świat swojej pociechy. Pamiętać należy jednak o tym, że pokój dziecka oczywiście powinien być „słodki i uroczy”, ale nie tylko.

Jeżeli tworzymy pokój dla nowo narodzonego dziecka musimy przede wszystkim uważać przy doborze kolorów. Koniecznie muszą to być delikatne, pastelowe barwy, które nadadzą pomieszczeniu jasnego, przytulnego klimatu. Nie możemy zapomnieć również o zorganizowaniu funkcjonalnych stref, w których będziemy dziecko przebierać, kąpać, karmić czy usypiać.

W miarę, jak dziecko będzie rosnąć, zwiększą się jego potrzeby poznawania. Dobrze jeżeli zatroszczymy się o to, aby już jego pokój dawał mu takie to waśnie możliwości. Według myśli, że pokój dziecka powinien zmieniać się razem z nim, stopniowo zacznijmy wprowadzać więcej żywych kolorów, kształtów (oczywiście wszystko nadal musi być przystosowanie dla dzieci i to jest tu najważniejsze). Mam tu na myśli brak ostrych krawędzi, niebezpiecznych przedmiotów, miękka wykładzina, która złagodzi upadki.

W momencie kiedy nasze dziecko rozpocznie okres, w którym rozwijać będzie swoje zdolności manualne, powinniśmy się również zatroszczyć o udostępnienie mu wszystkiego, co do tego potrzebne. Stoliki do rysowania, kartki, kredki, sztalugi dla dzieci, tablice z magnesami oraz inne edukacyjne zabawki.

Kiedy dziecko wejdzie w wiek przedszkolny, zauważymy że powoli zacznie się kształtować jego dziecięcy gust. Pojawią się ulubione bajki, książki i ich główni bohaterowie. Sprawimy maluchowi niemałą frajdę, gdy podobiznę jednego z nich namalujemy lub przykleimy na ścianie.

Jeżeli całe nasze mieszkanie urządzone jest według najmodniejszych trendów dizajnerskich, panuje w nim minimalizm i harmonia, pamiętajmy, że zawsze pokój dziecka może być wyjątkiem. Nie wprowadzajmy więc nietypowych „modnych” rozwiązać do pokoju dziecka.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *