Sposoby na klimatyczną sypialnię

: 04.05.2011 | Urządzanie

Sposoby na klimatyczną sypialnię

Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak ważnym pomieszczeniem w naszym domu jest sypialnia. Najczęściej traktujemy to pomieszczenie po prostu jako swego rodzaju „noclegownie”. Należy jednak spojrzeć na to zupełnie z innej strony. To w sypialni rozpoczynamy i kończymy każdy dzień. Relaksujemy się i regenerujemy siły potrzebne do realizacji kolejnych życiowych przedsięwzięć. Ponad to, jest to najintymniejsze miejsce w całym domu, do którego często wstęp mają tylko dwie osoby.

To wszystko staje się bardzo istotnym powodem do tego, aby dołożyć starań, aby w naszej sypialni zapanowała harmonia i przyjazny nam klimat. Powinniśmy więc odpowiednio przemyśleć zaaranżowanie tego wnętrza, dopasowując kolory, meble, kształty oraz oświetlenie.

W urządzaniu sypialni pomocne może okazać się podążanie według kilku prostych zasad. Pierwszą z nim jest MINIMALIZM. W sypialni nie powinno być żadnych zbędnych przedmiotów, które nie kojarzą nam się ze spaniem. Nie wnośmy więc do tej przestrzeni komputerów, telewizorów, gazet, czy książek i materiałów, które kojarzą nam się z pracą czy nauką.

Druga zasada to PROSTOTA. Właściwym będzie zrezygnowanie z wymyślnych kształtów i „krzyczących” kolorów, ponieważ będą nas rozpraszać i utrudniać zasypianie.

Trzeci punkt to MIĘKKOŚĆ. W sypialni powinniśmy się czuć wygodnie. Otoczmy się więc delikatnymi materiałami, ale także subtelnymi kształtami i gładkimi kolorami ścian.

Zabki Sypialnia 300x183 Sposoby na klimatyczną sypialnię

Jeżeli dopiero co urządzamy cały dom, warto jest przeznaczyć na sypialnię pomieszczenie znajdujące się we wschodniej części domu. Nie ma nic lepszego i bardziej naturalnego, jak budzenie się z pierwszymi promieniami słońca oświetlającymi naszą twarz wczesnym rankiem.

I na zakończenie. To o czym należy pamiętać, jeżeli chcemy cieszyć się harmonijnym wnętrzem, to porządek. W sypialni nie może być porozrzucanych ubrań, kosmetyków czy innych przedmiotów

Wpisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>