Sposoby na klimatyczną sypialnię

By on 04.05.2011 in Urządzanie

Sposoby na klimatyczną sypialnię

Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak ważnym pomieszczeniem w naszym domu jest sypialnia. Najczęściej traktujemy to pomieszczenie po prostu jako swego rodzaju „noclegownie”. Należy jednak spojrzeć na to zupełnie z innej strony. To w sypialni rozpoczynamy i kończymy każdy dzień. Relaksujemy się i regenerujemy siły potrzebne do realizacji kolejnych życiowych przedsięwzięć. Ponad to, jest to najintymniejsze miejsce w całym domu, do którego często wstęp mają tylko dwie osoby.

To wszystko staje się bardzo istotnym powodem do tego, aby dołożyć starań, aby w naszej sypialni zapanowała harmonia i przyjazny nam klimat. Powinniśmy więc odpowiednio przemyśleć zaaranżowanie tego wnętrza, dopasowując kolory, meble, kształty oraz oświetlenie.

W urządzaniu sypialni pomocne może okazać się podążanie według kilku prostych zasad. Pierwszą z nim jest MINIMALIZM. W sypialni nie powinno być żadnych zbędnych przedmiotów, które nie kojarzą nam się ze spaniem. Nie wnośmy więc do tej przestrzeni komputerów, telewizorów, gazet, czy książek i materiałów, które kojarzą nam się z pracą czy nauką.

Druga zasada to PROSTOTA. Właściwym będzie zrezygnowanie z wymyślnych kształtów i „krzyczących” kolorów, ponieważ będą nas rozpraszać i utrudniać zasypianie.

Trzeci punkt to MIĘKKOŚĆ. W sypialni powinniśmy się czuć wygodnie. Otoczmy się więc delikatnymi materiałami, ale także subtelnymi kształtami i gładkimi kolorami ścian.

Jeżeli dopiero co urządzamy cały dom, warto jest przeznaczyć na sypialnię pomieszczenie znajdujące się we wschodniej części domu. Nie ma nic lepszego i bardziej naturalnego, jak budzenie się z pierwszymi promieniami słońca oświetlającymi naszą twarz wczesnym rankiem.

I na zakończenie. To o czym należy pamiętać, jeżeli chcemy cieszyć się harmonijnym wnętrzem, to porządek. W sypialni nie może być porozrzucanych ubrań, kosmetyków czy innych przedmiotów

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *