Rustykalna łazienka to dobry pomysł?

By on 12.01.2015 in Aranżacje

Rustykalna łazienka to dobry pomysł?

Przeciwieństwem nowoczesnej miejskiej łazienki jest wprowadzenie do niej cepeliowego klimatu. Jak urządzić ciepłą i nietuzinkową łazienkę w wiejskim stylu?

Nadmiar nowoczesności też może szkodzić. Miłośników stylu rustykalnego nie brakuje, a moda na „wiejskie” elementy i dodatki nie mija. Styl rustykalny jest przede wszystkim ciepły, stonowany i delikatny. Jak zwykle: idealnie w tym stylu sprawdzi się duża łazienka. Jednak ze względu na to, że to styl zdominowany przez jasne kolory, idealnie pasuje też do małej łazienki.

Drewniane elementy

Drewniane belki stropowe i ciężkie meble do łazienki w połączeniu z lekkim porcelanowymi ozdobami to pierwsza myśl o rustykalnej aranżacji. Łazienka w drewnie w ogóle jest krzykiem mody. Ażurowe i malowane szafki są coraz łatwiej dostępne, a ich ceny wcale nie są zabójcze. Postarzone drewniane meble albo po prostu odnowione też nadają wyjątkowego charakteru łazience.

Biel, beż i błękit

Te trzy ciepłe kolory idealnie pasują do rustykalnej łazienki. Niebieskie ściany i białe meble (lub odwrotnie) są zawsze dobrym połączeniem. Drewno komponuje się ładnie ze wszystkimi cieplymi barwami. Oczywiście niekoniecznie trzeba uderzać w mocno folkowe tony. Meble mogą być bardziej nowoczesne, ale ważny jest materiał

Wanna czy prysznic?

Najlepiej pasuje wanna na ozdobnych nóżkach, ale ciężkie nowoczesne formy też wpiszą się w ten klimat. Prysznic też jest świetnym pomysłem, ale trudno wyobrazić sobie tutaj miejsce dla kabiny. Warto raczej pomyśleć o szklanej lub kamiennej ściance – w zależności o koncepcji całości.

Kluczowe dodatki

Jak w każdym przypadku tutaj też najważniejsze są dodatki i szczegóły. Krany mogą być miedziane, nawiązujące do retro. Zwolennicy nowoczesności mogą jednak zrezygnować z postarzanych baterii i wybrać coś zupełnie ekstrawaganckiego. Jeśli łazienka ma okno, warto dopasować kolor framug do wystroju lub dobrać lekko kontrastujący kolor. Babcine firanki też mogę odegrać tutaj całkiem poważną rolę, a parapet z kolei to pole do popisu dla każdego miłośnika szczegółów. Kwiaty, porcelanowe doniczki – czego dusza zapragnie. To samo dotyczy innych dodatków.

Pomysł:

Może tak: artystycznie podniszczone białe meble, na tle błękitnych ścian. Umywalka nablatowa koniecznie w kształcie misy, ręcznie malowana w niebieskie kwiaty, umieszczona na jednej z szafek. W centrum może oczywiście pojawić się ciężka wanna w nowoczesnym kształcie.  Rama okienna w ciepłym niebieskim kolorze, a w oknie ozdobne firanki.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *