Rodzaje sufitów podwieszanych. Który wybrać?

By on 16.01.2016 in Aranżacje, Urządzanie

Rodzaje sufitów podwieszanych. Który wybrać?

Sufity podwieszane mają szereg walorów zarówno praktycznych, jak i estetycznych. Z jednej strony maskują nierówności, ukrywają przewody i inne instalacje czy obniżają duże pomieszczenia, z drugiej natomiast mogą stać się oryginalnym elementem wystroju.

Sufity podwieszane znajdują zastosowanie przede wszystkim we wnętrzach o bardzo wysokim stropie. Dzięki zamontowaniu sufitu podwieszanego zmniejsza się ogrzewana powierzchnia, co pozwala na spore oszczędności.

Jak już zostało wspomniane, rozwiązanie to pomaga też ukryć instalacje prowadzone pod stropem, a także pozwala na montaż elementów oświetleniowych czy urządzeń klimatyzacyjnych na całej powierzchni sufitu.

Sufity podwieszane z płyt gipsowych

Wykonane z płyt gipsowych sufity podwieszane charakteryzują się wysoką trwałością i estetycznym, ładnym wyglądem. Przy wykonywaniu tego typu sufitów wykorzystuje się zazwyczaj płyty gipsowo-kartonowe lub gipsowo-włókniste, które różnią się od siebie głównie ciężarem oraz odpornością na wilgoć.

Sufity podwieszane kasetonowe

Jedną z głównych zalet sufitów wykonanych z kasetonów jest łatwość ich montażu. Po podwieszeniu i wypoziomowaniu konstrukcji, pozostaje nam jedynie ułożenie paneli na swoich miejscach.

Na korzyść tego rodzaju sufitów przemawia również ich wytrzymałość oraz możliwość demontowania każdego kasetonu i montażu innych urządzeń, takich jak nagrzewnice czy elementy klimatyzacji, bez konieczności rozbierania całego sufitu.

Sufit podwieszany panelowy

Panele sufitowe, wykonane z twardego PCV, materiałów drewnopochodnych lub metalowych, umieszcza się na uprzednio przygotowanej konstrukcji. Panele sufitowe dostępne są w wielu rozmiarach i kolorach, co stwarza liczne możliwości aranżacyjne. Atutem tego rozwiązania jest także prostota montażu.

Gdzie najlepiej zamontować sufit podwieszany?

Sufity podwieszane mogą obejmować całość pomieszczenia lub komponować się z innymi elementami dekoracyjnymi. Tego rodzaju sufity świetnie prezentują się także nad konkretną częścią pomieszczenia, przykładowo stołem w jadalni czy kącikiem wypoczynkowym w salonie.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *