Przepis na trwałość? – Renowacja starej werandy

By on 17.05.2015 in Aranżacje, Dekoracja, Dodatki, Inne, Ogród

Przepis na trwałość? – Renowacja starej werandy

Czy twój taras, balkon lub weranda potrzebuje odświeżenia? Istnieje sposobów na to by tanim kosztem ją odnowić. Dziś pokazujemy kilka prostych sposobów na to, aby drewno odzyskało świeżość.

Czyszczenie – żądaną powierzchnie drewna trzeba wpierw dokładnie wyczyścić. Do tego celu używamy gąbek nasączonych delikatnym środkiem do pielęgnacji drewna. Szorujemy dokładnie wszystkie miejsca, po to by wyciągnąć brud ze słojów.

Ścieranie – następnym krokiem jest przetarcie drewna papierem ściernym. Warto wybierać gruby papier, który zbierze wszelki brud, resztki starych impregnatów i lakierów. Przed szlifowaniem desek, muszą być one pozbawione zanieczyszczeń. Po zakończeniu ścierania, musimy jeszcze raz przetrzeć deski po to by pozbyć się pyłu.

Szlifscreened-porch-670263_1280owanie, – kiedy już mamy przygotowaną powierzchnie do pracy, możemy werandę wyszlifować. Nie jest to koniecznej, jeśli drewno jest w dobrym stanie. Jeśli jednak są one przemknięte, zbutwiałe czy też zniszczone w inny sposób, możemy je wyszlifować lub całkowicie wymienić. Dzięki temu całość będzie się trzymać dłużej.

Impregnowanie – po zakończonej części renowacji, całość można na powrót zaimpregnować. Do tego celu można użyć wszelkiego typu środków do stosowania zewnętrznego. W ten sposób drewno zostanie zabezpieczone przed wilgocią, deszczem, śniegiem, promieniami UV a także uszkodzeniami mechanicznymi. (zobacz więcej)

Lakierowanie lub emaliowanie – na koniec pracy, werandę należy pokryć lakierem. Ma to dwie zalety. Po pierwsze elastyczna warstwa lakieru wnika we włókna drewna zapewniając im jeszcze lepszą ochronę. Drugą kwestią jest możliwość nadania drewnu pożądanego charakteru i koloru. Tym samym może się ona stać elementem nowej stylizacji w dowolnym klimacie.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *