Przenośne ogrzewacze elektryczne

By on 16.11.2014 in Porady

Przenośne ogrzewacze elektryczne

Piękne mieszkanie to nie tylko aranżacja i dekoracje we wnętrzach. Piękny dom to również komfort przebywania w poszczególnych pomieszczeniach. Zbliżająca się zima bez odpowiedniego przygotowania może ten komfort stanowczo obniżyć. Jedną z rzeczą, dzięki której będziemy przygotowani na konsekwencje zimy jest zakup przenośnego ogrzewacza elektrycznego.  

Na co zwrócić uwagę przy wyborze przenośnego grzejnika elektrycznego.
Kupując grzejnik powinnyśmy zwrócić uwagę szczególnie na jego odpowiednią moc. Standardowe urządzenie o wysokości 2,7m oznacza wydzielanie 100W ciepła na każdy metr kwadratowy pomieszczenia. Tym samym mały pokoik do ogrzania o powierzchni 10 metrów kwadratowych będzie potrzebował urządzenia o mocy 1000 W. Rzeczą istotną może być również ciężar urządzenia oraz długość jego kabla elektrycznego. Od tych dwóch cech będzie zależało swobodne korzystanie z ogrzewacza. Ostatnią ważna kwestią jest wbudowany termostat. Mając go, urządzenie samo wyłączy się po osiągnięciu danej temperatury.

ogrzewanie

Rodzaje przenośnych grzejników elektrycznych
Na rynku dostępne są cztery główne grzejniki. Są to konwektory, termowentylatory (znane także pod nazwą farelki), promienniki oraz grzejniki olejowe. Konwektory charakteryzują się naturalnym obiegiem powietrza lub wymuszonym obiegiem przez wentylator. Ułożone w nich kratki, dodatkowo zwiększa prawidłową cyrkulację powietrza. Farelki z kolei mogą pełnić rolę zarówno grzejnika jaki wentylatora. Duży wybór urządzeń z pewnością pozwoli na wybór najbardziej pasującego do naszych wymagań. Promienniki charakteryzują się szybkim nagrzewaniem i stopniowym roznoszeniem ciepła od najbliżej ustawionych urządzeń do powietrza. Ostatnie, grzejniki olejowe (przypominające kaloryfer), zarówno rozgrzewają się wolno jak i wolno stygną.

Grzejniki przenośne są doskonałym uzupełnieniem grzejników c.o.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *