Prasa, prasa… Gdzie ją podziać?

By on 10.11.2014 in Porady

Prasa, prasa… Gdzie ją podziać?

Gazety, magazyny, czasopisma… Zdarza się, że gdzieś w mieszkaniu zalegają numery naszego ulubionego miesięcznika niemal archiwalne. Pół biedy, jeśli są gdzieś w szufladzie, ładnie poukładane. Najczęściej jednak znajdują swoje miejsce ‘pod ręką’, czyli obok kanapy w salonie.

 

Niektórzy z nas nauczyli się z tym żyć – kupka makulatury rośnie z każdym tygodniem, a gdy jest już tak duża, że się przewraca, robimy z nią porządek. Inną kwestią jest fakt, że w niemal każdym papierowym wydaniu prasy znajdziemy coś, co nas zainteresuje. Mało kto jednak ma wyrobiony nawyk natychmiastowego oznaczania interesującej nas informacji, zostawiając to ‘na później’. Zatem – jak radzić sobie z organizacją prasy?

W zimie na kanapie spędza się więcej czasu, niż latem. Zdarza się, że nie zawsze mamy pod ręką ciekawą książkę, dlatego też regularnie czytujemy prasę – najlepiej, by była ona zawsze obok. Bardzo dobrym miejscem jest pufa, bądź skrzynka zmontowana specjalnie pod tym kątem. Zmieści się tam naprawdę sporo kolorowych magazynów, a przy okazji może służyć jako podnóżek – trudno znaleźć coś przyjemniejszego w mroźny, zimowy dzień niż relaks na kanapie z gorącym kubkiem herbaty w dłoni i wyciągniętymi nogami.

Kieszenie ścienne

Estetom to jednak nie pomoże. Kolekcjonerzy lubią mieć swoje egzemplarze w niemal nienaruszonym stanie, dlatego wtedy najlepiej przeznaczyć chociaż jedną półkę na regale na ich ustawienie. Jest to korzystne z wielu powodów:

  1. Pozwala w łatwy sposób zachować chronologię wydań
  2. Zapewnia łatwy i natychmiastowy dostęp
  3. Nie niszczy zawartości

W sprzedaży można znaleźć także specjalne wieszaki na prasę – materiałowe, z ‘kieszeniami’, których przeznaczenie zależy od nas. Taki wynalazek można wręcz stworzyć samemu, przy odrobinie samozaparcia i wolnego czasu. Problemem dla niektórych jest jednak fakt, że powieszony na ścianie może zajmować sporo miejsca, zresztą żeby jego walory artystyczne były zadowalające, powinniśmy włożyć weń sporo pracy. Inni z kolei preferują rozwiązania najprostsze – kilka ‘tub’ po ręcznikach papierowych owiniętych wytrzymałym materiałem i z solidną podstawką da schronienie kilku numerom naszego ulubionego magazynu.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *