Praktyczna antresola

By on 27.01.2013 in Aranżacje, Porady, Urządzanie

Praktyczna antresola

Każdy z nas ma swoje wyobrażenie o przestrzeni dla siebie i rodziny. Nie każdego jednak z nas stać na zakup domu jednorodzinnego z piętrem, ogródkiem i placykiem zabaw dla dzieci. Szukając alternatywy dla samodzielnego domu, która by jednocześnie dawała wszelkie korzyści mieszkania w budynku wielorodzinnym znaleźliśmy idealne rozwiązanie.

Antresola jest rozwiązaniem dla osób chcących powiększyć metraż mieszkania niewielkim kosztem. Deweloperzy zwykle obniżają cenę metra kwadratowego dodatkowej kondygnacji, więc w sumie zapłacimy mniej, niż za standardowe mieszkanie.  Jeśli chcemy sami przerobić  poddasze na dodatkowe pomieszczenie już po zakupie mieszkania, powinniśmy poradzić się konstruktora, który oceni stan więźby dachowej, izolacji i pokrycia dachowego. Trzeba także sprawdzić czy planowane pomieszczenie będzie odpowiedniej wysokości do użytkowania przez nas czy dzieci oraz czy mamy miejsce na zamontowanie schodów.

pod antresolą

Antresola może przydać się jako:

  • SYPIALNIA – świetnie nadaje się do oddzielenia strefy wypoczynkowej od strefy imprezowej. Przyjmując gości nie musimy martwić się o niepościelone łóżko. Jeśli ktoś chce pooglądać telewizję w salonie, my spokojnie możemy położyć się spać.
  • PRACOWNIA – w przypadku gdy potrzebujemy zaaranżować więcej przestrzeni do pracy lub jej nam po prostu brakuje. Taki kącik zapewni nam prywatność i możliwość skupienia się wyłącznie nad pracą. Dodatkowo można zaprojektować małą biblioteczkę aby stworzyć kompleksowy gabinet.
  • MIEJSCE DLA MALUCHA – każdy maluch marzy o domku na drzewie. W przypadku braku ogródka sprawimy mu niesamowitą frajdę, przeznaczając pokój wyłącznie dla niego. W takim miejscu będzie mógł dać upust wyobraźni i szalonym pomysłom lub oddzieli swoją cześć od starszego brata czy siostry.
  • ORANŻERIA – kiedy nie mamy miejsca dla roślin a chcielibyśmy wkraść choć odrobinę przyrody do wnętrza, możemy zaaranżować przestrzeń antresoli na nasz prywatny ogród. Zwisająca z góry przyroda pozwoli nam cieszyć się jej zbawiennym działaniem oraz umilać widok zmęczonym oczom.
  • GARDEROBA – świetnym  pomysłem jest zaprojektowanie na antresoli garderoby. Wylewające się, niepoukładane ciuchy staną się przeszłością. Znajdziemy miejsce na szafy, lustra i toaletkę, a wtedy stanie się naszym prywatnym rajem.
  • SIŁOWNIA – rozwiązanie dla panów także się znajdzie. Każdy amator sportów chciałby mieć pod ręką sprzęt do ćwiczeń aby każdego dnia, nie wychodząc z domu móc potrenować.

Typ mieszkania dwupoziomowego ma tyle samo zwolenników ile przeciwników. Według opinii publicznej taki lokal nie nadaje się dla osób starszych i małych dzieci ze względu na schody oraz sam koszt montażu. Jednak dużym plusem staje się możliwość zainstalowania kominka oraz zwiększenie powierzchni całego mieszkania. Decydując się na takie rozwiązanie zyskujemy przede wszystkim oddzielenie strefy prywatnej od ogólnodostępnej, a tylko nasza wyobraźnia ogranicza możliwości wykorzystania dodatkowej przestrzeni.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *