Pokój dla małej księżniczki

By on 26.04.2012 in Aranżacje

Pokój dla małej księżniczki

Każdy rodzic chce zapewnić dziecku jak najlepsze warunki i sprawić, by dzieciństwo było najpiękniejszym okresem życia. Nie zawsze można spełniać wszystkie życzenia malca, ale na jedno szaleństwo na pewno można sobie pozwolić – sprawić, aby pokój dziecka przypominał bajkowy krajobraz.

 

Nie wystarczy zapchać dziecięcego pokoiku milionem maskotek – to tylko sprawi kłopot, bo dziecko nie będzie mogło skupić się na jednej zabawie. Poza tym duża ilość maskotek zgomadzi kurz i roztocza, a to oznacza więcej sprzątania oraz problemy z alergiami. Pokoik powinien być świeży i zachęcać do przebywania w nim. Nie ma jednej recepty na idealny pokój dla dziecka, bo każda pociacha jest inna, posiada inne zainteresowania i gust – do tego trzeba się dostosować.

Propozycja numer 1 – komnata księżniczki. Jeśli twoja córcia lubi przebierać się w twoje suknie i malować szminką, to śliczny pokoik w różowo-pastelowych kolorach na pewno przypadnie jej do gustu. Wystarczy, że ściany pomalujemy na różowo. Nie wszystkie muszą być w tym samym odcieniu. Nie trzeba kupować nowych mebli. Stare regały i szafę można samodzielnie pomalować na biało i ozdobić motywami roślinnymi lub ażurowymi wzorami dzięki szablonom malarskim dostępnym w sklepach wnętrzarskich. Łóżko księżniczki musi być wyjątkowe. Pościel w pastelowych kolorach i baldachim nad łóżkiem idealnie dopełnią aranżację. Tiulowe firanki w oknach będą świetnie pasowały do całości. Prawdziwa księżniczka ma swojego rumaka, więc niezbędnym elementem wystroju i jednocześnie atrakcyjną zabawką jest konik na biegunach.

Takie i inne pomysły na aranżacje pokoi, nie tylko dziecięcych, można znaleźć na forach internetowych, na przykład forum budowlanym, forum o wyposażeniu wnętrz czy forum lifestylowym. Zatem nie czekaj, bierz się do roboty;)

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *