Podkład higieniczny na materac

By on 07.01.2013 in Pielęgnacja

Podkład higieniczny na materac

Pewnie zastanawiacie się, czym jest w ogóle i do czego służy podkład higieniczny na materac. Otóż jest on niczym innym jak wodoodpornym materiałem, który chroni nasz materac przed niepożądanymi uszkodzeniami, wynikającymi z przedostawaniem się do niego ciekłych substancji. Stworzony głównie z myślą o małych dzieciach, które w łóżeczku urządzają sobie często małą prywatną toaletę. Ma on jednak swoje zastosowanie również wśród łóżek dla dorosłych, którzy na przykład jadają w nich śniadania i popijają napoje.

To ważne, aby nasz podkład był odporny na wszelkiego rodzaju płyny, które mogłyby się przedostać do wnętrza naszego materaca i zrobić mu niemałą krzywdę. Równie ważne jest to, by jego materiał był na tyle trwały, ażeby zapobiegał ślizganiu się, dzięki czemu będzie dawał równocześnie bezpieczeństwo i swobodę. Najlepsi producenci polecają taki, wykonany z podgumowanej frotty na gumce, dzięki czemu świetnie trzyma się on materaca. Jego doskonałą konsystencję zapewniają składniki takie jak bawełna, P.V.C. i włókno poliestrowe.

materac

Gdzie nadaje się najbardziej?

Podkład higieniczny na materac sprawdza się świetnie nie tylko w domach, gdzie możemy go użyć jako ochronę naszego i w szczególności dziecięcego łóżka, swoją drogą jest idealnym rozwiązaniem w kwestii maty do przewijania niemowląt. Nie ma chyba jednak lepszego miejsca jak ośrodki służby zdrowia, gdzie łóżka często mocno schorowanych pacjentów są w szczególności narażone na szkodliwe dla materaca substancje. Podkłady będą równie pomocne właścicielom hoteli i pensjonatów, w których przewija się bardzo dużo noclegujących osób. Taki podkład nadaje się też świetnie do pralki – prany w temperaturze do 95 stopni, jest narzędziem tak zwanego wielokrotnego użytku.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *