Nowoczesna łazienka, nowoczesne oświetlenie

By on 19.12.2014 in Oświetlenie

Nowoczesna łazienka, nowoczesne oświetlenie

Nowoczesna łazienka to nie tylko geometryczne kształty armatury, chłodne barwy, duża przestrzeń i nowinki techniczne. To także piękne i niestandardowe oświetlenie.

Jeśli duża łazienka nie będzie dobrze oświetlona, sprawi wrażenie ponurej jaskini. A przecież nie o to chodzi. Nowoczesna łazienka ma być luksusowym salonem kąpielowym. Oczywiście, najlepszym rodzajem światła jest światło naturalne, dlatego jeśli tylko to możliwe, wpuszczajmy do pomieszczenia jak najwięcej światła słonecznego przez duże okno. Okno może nawet sięgać samej podłogi. Oczywiście, trzeba w nim zamontować rolety, żeby w razie potrzeby, zasłonić okno. Wtedy żaden sąsiad nie będzie miał możliwości podejrzenia nas w kąpieli.

Coraz częściej instaluje się w łazienkach lampy LED. Poleca się je ze względu na to, że pobierają bardzo mało energii. Z drugiej strony, nie nadają się do oświetlenia całej łazienki, bo dają zbyt słabe światło. Lampy ledowe sprawdzają się raczej do oświetleń dekoracyjnych lub delikatnego oświetlenia lustra. Nowością jest podświetlanie tymi lampami wanny i kabiny prysznicowej. Małe światełka można umieścić nawet w płytkach lub w fugach między płytkami. Z kolei oświetlenie wanny polega na umieszczeniu listwy z diodami w brzegu wanny.

Zupełną innowacją są podświetlane strumienie wody. W zależności od temperatury wody, zmienia się jej kolor. Jeśli woda jest zimna, ma kolor niebieski, jeśli gorąca – przybiera kolor czerwony. Jest to możliwe dzięki małej turbinie, która uruchomiona przez strumień wody, wytwarza energię elektryczną, potrzebną do zapalenia małych lampek. Zwykła kąpiel od prysznicem, zamienia się w przyjemny masaż, bo zamiast zwykłej słuchawki, w kabinie znajduje się deszczownica.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *