Nowoczesna kuchnia

By on 20.07.2012 in Aranżacje

Nowoczesna kuchnia

Czym charakteryzuje się nowoczesna kuchnia? Nowoczesność to nie tylko meble, ale także wyposażenie. To wcale nie oznacza, że wnętrze musi być zimne, urządzone w stylu hi-tech. Jeśli tylko odpowiednio zaaranżujemy przestrzeń, będzie funkcjonalna i przyjemna.

 

Nowoczesne meble mają prosta formę, bez zbędnych ozdób, ornamentów, dodatków. Nie muszą mieć na wet uchwytów, jeśli otwiera się je na zasadzie dociśnięcia frontu szafki. Dominujące kolory to biel, czerń, srebro chromowanej stali, ale także intensywna czerwień lub zieleń – limonka, pistacja. Aby pomieszczenie nie sprawiało wrażenia chłodnego, można zastosować drewniane dodatki lub jeden drewniany mebel, a przykład stół. Dobrym pomysłem jest założenie kolorowego oświetlenia w kilku miejscach, jeśli kuchnia jest utrzymana w jednolitej kolorystyce.

Ale meble i oświetlenie to tylko połowa sukcesu. Druga połowę stanowi wyposażenie. Nie tylko AGD,a le również RTV. Lodówka, kuchenka, piekarnik to absolutny standard. Teraz każda nowoczesna kuchnia musi posiadać zmywarkę, czajnik elektryczny, toster, mikrofalówkę. Jednak nie może to być zwykła mikrofalówka, i wcale nie chodzi o to, żeby posiadała dwadzieścia różnych funkcji. Najnowocześniejsze mikrofalówki wynalezione przez Japończyków posiadają panel, który odtwarza filmiki z You Tube. Na dodatek mikrofalówka samodzielnie wybiera filmik, którego długość odpowiada czasowi podgrzewania potrawy.

Telewizor w kuchni? Oczywiście, ale nie taki jak w salonie, bo warunki panujące w kuchni – wilgoć, wysoka temperatura, pryskający tłuszcz – mogą uszkodzić sprzęt. Kuchenny telewizor powinien mieć obudowę ze stali nierdzewnej i szybę zabezpieczającą przez zanieczyszczeniami. Można wybrać telewizor z radiem, ale to nie przebije innowacji jaka jest lodówka z telewizorem. To dobre rozwiązanie dla małych kuchni, bo oszczędza się cenne miejsce. Ale przede wszystkim – to ciekawy gadżet osób zafascynowanych nowoczesną technologią.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *