Nowa kuchnia – morze możliwości

By on 06.11.2014 in Aranżacje

Nowa kuchnia – morze możliwości

Po wprowadzeniu się do nowego mieszkania, stoi przed nami ogrom obowiązków związanych z aranżacją wnętrz. Jednym z bardziej pracochłonnych i droższych pomieszczeń jest kuchnia. To właśnie od niej powinno się zacząć, gdyż trudno wyobrazić sobie mieszkanie bez możliwości nawet podgrzania sobie wody na herbatę. Poniżej opiszę, od czego zacząć i co robić krok po kroku.

Zacznijmy od ścian. Sufit najprawdopodobniej jest już pomalowany, jeśli nie, oczywiście musimy zacząć od niego. Na ścianach możemy położyć kafelki lub farbę. Najbardziej praktycznym rozwiązaniem będzie położenie kafelek na wysokości między szafkami dolnymi a górnymi oraz przy zlewie. Są to miejsca szczególnie narażone na wodę i wilgoć. Resztę powierzchni można pomalować farbą do malowania kuchni (na przykład lateksową).

Kolejnym krokiem jest ustalenie materiału na podłogę – najlepiej, gdy będą to kafelki. Panele poprzez dużą ilość wody mogą się szybko wybrzuszyć. Tańszą alternatywą wartą rozważenia jest linoleum.

W tak zwanym międzyczasie musimy kupić meble kuchenne i sprzęt AGD. Piszę o tym razem, ponieważ podczas wybierania mebli trzeba znać rozmiary kuchenki, okapu, a także zmywarki i lodówki. Dobrym rozwiązaniem są meble na wymiar, należy jednak liczyć się z wyższymi kosztami, niż w przypadku kupna gotowych. Ceny takich mebli zaczynają się od 500 zł za metr bieżący, podczas gdy gotowe serie mebli kuchennych możemy kupić już za 800 zł.

Urządzając kuchnię nie można również zapomnieć o oświetleniu, które musi doskonale oświetlać całe pomieszczenie, a także o dodatkach, takich jak karnisze, firanki i zasłony.

Jak widać, przed nami wiele pracy – i wiele wydanych pieniędzy. Warto jednak wyposażyć i zaaranżować kuchnię w taki sposób, by móc z niej z przyjemnością korzystać przez kolejne kilka lat.

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *